Подолання корупції на митниці та у податковій – це плюс 150-160 млрд грн у бюджеті — АГРОПОЛІТ

Якщо буде реальна боротьби із контрабандою і «схемами» із ПДВ, державний бюджет наповниться на близько 150- 160 млрд грн і кредити МВФ будуть не потрібні.
Такий прогноз дав Іван Крулько, заступник голови партії «Батьківщина», народний депутат, голова ТСК із розслідування корупції на митниці та у податковій, створеної за заявами колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського, під час ефіру на «Україна 24».

За словами Івана Крулька, держбюджет недоотримав 49 млрд грн за частину 2019 і частину 2020 року лише на одній схемі – «скрутки» ПДВ і ще 1,5 млрд грн було незаконно відшкодовано ПДВ з бюджету різним компаніям.

«Це те, що доведено документально ТСК. Можу показати, які фірми та прізвища брали у цьому участь. Що таке 49 мільярдів гривень для бюджету? Це якраз ті пенсії і зарплати, які недоотримані. Бо якщо на сьогодні Пенсійний фонд на 100 млрд є дотаційним, то це половина дефіциту Пенсійного фонду. Це набагато більше, ніж те, що ми отримали у 2020-му від МВФ у вигляді кредиту. Тобто якби ці гроші прийшли у бюджет, не треба було б брати кошти в МВФ», – пояснив народний депутат.

Парламентарій звернув увагу на те, що вся державна система має бути «заточена» на подолання корупції, а також на потребу встановлення на всіх митницях скануючих систем, завдяки яким у бюджет можна було збирати до 100 млрд грн щороку.

 

Це те, що ми рекомендували у висновках ТСК уряду. Бо в нас із 15 скануючих систем працюють дві і то по годинах: дві години – працюють, а 22 – не працюють. Коли працюють — ніхто не їде, коли не працюють – їдуть усі. Не «вибірковими» списками контрабандистів вирішується проблема контрабанди, а встановленням скануючих систем, щоб точно знати, що у фурах, які проїжджають через держкордон у той чи інший бік», – зауважив Іван Крулько.

 

Під час ефіру парламентарій наголосив також на важливості роботи парламентської ТСК і потребі продовження її роботи:

 

У 2020 році держбюджет вдалось наповнити на 40 млрд грн лише завдяки тому, що ТСК виявила технічну помилку в системі СМКОР, яка дозволяла уникати сплати ПДВ і незаконного відшкодування, і яку було виправлено. Наразі за матеріалами ТСК порушено 11 комплексних кримінальних справ, розслідування яких треба контролювати, аби вони раптом не були закритті після припиненням роботи ТСК».

 

Нагадаємо, що через «скрутки» ПДВ бюджет щороку недоотримує понад 60 млрд грн, а у влади є можливість зупинити їх за кілька місяців.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується