Зовнішньоторговельне сальдо молочними продуктами за січень-квітень 2021 року демонструє тривожні показники для української економіки — АГРОПОЛІТ

Зовнішньоторговельне сальдо молочним рядом у січні-квітні 2021 року демонструє від’ємні показники. За цей період воно склало -$42,3 млн. Імпорт сирної продукції до України за цей період перевищує минулорічні показники на $50 млн. Таку статистику було наведено під час презентації стану молочної галузі на ХІV Міжнародному молочному конгресі, який пройшов днями у Києві.

Як заявив під час виступу на події міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, для галузі гостро стоїть питання імпортозаміщення.

«У нас за перший квартал цього року імпортовано сирної продукції на $120 млн. Для порівняння, минулого року за цей же період імпорт складав $90 млн. На жаль, існує недобросовісна конкуренція і ми розглядаємо питання захисних мит для нашої молочної галузі», – заявив Лещенко.

За його словами, багато часу і зусиль було направлено на ліквідацію дуалізму, тобто підпорядкування всіх напрямків аграрного сектору під одне міністерство. І сьогодні – це зроблено. Наразі на першому плані для Мінагро — коригування державної політики в молочній галузі та скотарстві для створення максимально сприятливих умов.

 

Шлях до впровадження ринку землі потребував компромісу, який дозволив би коректно й поетапно усім галузям увійти з 1 липня поточного року в нові умови. Для цього ми провели низку консультацій і серед залучених сторін були й представники Асоціації виробників молока. У нас є чітке розуміння, куди рухатися далі», – заявив Лещенко.

 

Нагадаємо, Мінагрополітики захищатиме ринок від засилля імпортної молочки.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується