Лещенко презентував програму Мінагро на найближчий час — АГРОПОЛІТ

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30» презентував програму міністерства на найближчий час та заявив про укомплектованість міністерства штатними працівниками та фінансовим забезпеченням.

За словами Романа Лещенка, цілі міністерства на найближчий період є дуже простими та лаконічними, але в той же час надзвичайно важливими:

• Запустити ринок землі з 1 липня 2021 року у відповідності до всіх законодавчих процедур.
• Земля – громадам. Повна імплементація законів та передача управління органам місцевого самоврядування.
• Доступна фінансова підтримка (у відповідності до проекту 5–7–9 на перехідний період), з подальшою реалізацією програми гарантування кредитів та інших формул компенсації.
• Оцифрування землі з повним набором відкритих даних про власників.

 

З точки зору півторарічного руху земельної реформи та вже прийнятих законів, важливо окреслити питання аудиту та оптимізації структури на якій були сконцентровані відповідні повноваження. Аудит виявив шокуючи речі: мільйони гектарів державних земель були виведені в приватну власність. Коли мова заходить про чиновницький апарат, який блокує і чинить супротив – це дає відповідь на питання, кому вигідна така протидія. Власне, сьогодні ми можемо заявити – Міністерство аграрної політики вже повноцінно працює. Є вже сформований бюджет і штат працівників, який ми невдовзі презентуємо», – заявив Лещенко.

 

Нагадаємо, що презентовано основні напрямки президентської програми Зеленського з розвитку АПК: земля, зрошення, продовольча безпека.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується