Фахівці розповіли, на що варто звертати увагу при купівлі земельної ділянки

За неофіційними даними, напередодні відкриття ринку землі (1 липня 2021 р.), бажаючих купити ділянку більше, ніж продавців. При цьому, далеко не кожен потенційний покупець здогадується, на що важливо звернути увагу перед укладанням угоди купівлі-продажу.

Про це повідомляє прес-служба Сумської ОДА.

Першим чинником, який варто врахувати перед купівлею сільськогосподарської землі — її придатність для обробки. Є землі, в яких камені залягають на глибині 30 сантиметрів, високий рівень заболоченості або ж ділянка має обмежений доступ для обробки. Потрібно звертати увагу на цей параметр, щоб не стати жертвою шахраїв або ж недобросовісних продавців.

Не менш важливий і регіон розташування. Земля посеред степів, в зоні посухи, де немає річок, систем іригації, де можна сіяти лише одну-дві культури, — не найкраще капіталовкладення. Важливо звернути увагу і на інфраструктуру оточуючих населених пунктів, число жителів, тип населення, від усього цього може залежати майбутня вартість ділянки.

Проконтролювати потрібно і правильність обробки землі. Буде краще, якщо на полі культури вирощувались з дотриманням сівозміни, земля не виснажувалась, не закислялась та не засолювалась.

 

«Серйозний орендар цінує землю, особливо хорошу, якісну, цілісний земельний банк. Він не виснажує її, не вижимає з неї останнє. Правильно обробляє, дотримується сівозміни, домагається високої врожайності, а це можливо лише за умови грамотного і дбайливого підходу до землеробства», — наголошують фахівці.

 

У 2024 році сільськогосподарську землю зможуть купувати юридичні особи. Тому якщо з’явиться необхідність продати куплену землю через декілька років, висока ймовірність того, що який-небудь холдинг швидко її придбає.

 

«Відсутність токсичних сусідів. Уявімо, що ваше поле межує з полем сусіда, який давно «поклав око» на землю, яка опинилася у вашій власності. Користуючись вашою недосвідченістю, він може зробити все, щоб у вас не залишилося іншого виходу, крім, як продати землю йому або здати в оренду — звичайно, на виключно вигідних для нього умовах», — розповідають в Обласній адміністрації.

 

Можливість змінити цільове призначення землі. Заходячи в будь-яку інвестицію, важливо продумати план «B» і «С». У випадку з землею один із запасних варіантів — зміна цільового призначення. Якщо куплена ділянка не приносить дохід за схемою, яка передбачалась на початку, тобто за рахунок вирощування культур, здачі в оренду або вигідним перепродажем, то на ній можна побудувати торговий або логістичний центр, заміський комплекс тощо. Наявність такої альтернативи, до того ж, сприяє здорожчанню активу, підвищує інтерес до нього з боку інвесторів.

 

«Пам’ятайте: довгострокова стратегія, як правило, надійніше і вигідніше короткострокових маніпуляцій з будь-яким типом активів», — резюмували спеціалісти.

 


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується