Держава розширить програму «5-7-9» на викуп землі – Лещенко – AgroNews

Поки повноцінно не запрацює фонд гарантування кредитів, держава розширить програму «5-7-9» на викуп землі, щоб надати малим фермерам фінансові інструменти купити земельні ділянки після відкриття ринку. Таке повідомив міністр агрополітики і продовольства Роман Лещенко під час засідання круглого столу «Сільський розвиток в контексті земельної реформи та децентралізації». Про це повідомляє пресслужба Всеукраїнського Конгресу Фермерів, пише agronews.ua.

«Українець, який працювати на землі, має на ній далі працювати. Ми маємо надати йому фінансові і кредитні інструменти. На період поки  законопроект №3205 буде прийнятий з точки зору гарантування кредитів в нас є інституційна підтримка з боку держави і наших європейських колег. Це займе певний час, на період піврічного циклу ми розширимо програму «5-7-9» на викуп землі. Ми спростимо систему вимог до малих фермерів  у наданні можливості викупити землю під пільгову кредитну ставку. В рамках держпідтримки на 2021р. 1 млрд. грн. передбачено на компенсацію кредитної ставки для аграріїв. Ми цю програму деталізуємо, щоб допустити туди малого фермера. Паралельно з НБУ ведемо переговори про зміну підходів щодо індексів застави і кредитних вимог», – наголосив Лещенко.

Ключова проблема, яка турбує зараз фермерів  – відсутність коштів на купівлю землі, – відзначив Іван Слободяник, голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів.

«Це стосується невеликих господарств до 500 га (їх 2/3 із зареєстрованих суб’єктів господарювання). Зараз коли звертаєшся в банк про фінансування про купівлю землі, поки що банки в принципі не фінансують такі господарства. Де нам взяти гроші на землю?», – зауважив Слободяник.

Олександр Корнієнко, голова партії «Слуга народу» запевнив, що парламент теж працює в цьому напрямку.

«Маємо забезпечити стабільність банківської системи, тоді банки будуть краще кредитувати.  Будемо говорити з Нацбанком, щоб він знижував облікову ставку. В Україні немає досвіду давати гроші під землю, зараз немає кредитних історій, аналізу ризику. Крім того, коли проектувалась земельна реформа, була домовленість з нашими партнерами про те, як вони її підтримають. Світовий банк пообіцяв 800 млн. дол., інші партнери теж», – сказав він.

 


Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується