Головні новини тижня від AGRI-GATOR (26.04 – 30.04)

Ухвалено закон щодо проведення земельної децентралізації, презентовано портал геопросторових даних, Мінекономіки оскаржує квоти на імпорт мінеральних добрив, якість промислового молока зростає, поставки української курятини в ЄС впали в 10 разів, ціни на огірки та буряк ростуть, банани під загрозою зникнення та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Парламент ухвалив ключовий закон на шляху проведення земельної реформи. Верховна Рада ухвалила в цілому закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації, який є одним з головних для проведення земельної реформи. Ухвалення законопроєкту підтримали 284 депутати.

 

Парламент ухвалив за основу законопроєкт щодо страхування сільгосппродукції.  Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт №5104 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

 

Рада не підтримала законопроект про стимулювання гідротехнічної меліорації земель. 27 квітня, на позачерговому засіданні Верховної Ради України депутати не підтримали у першому читанні Проект Закону про організацію водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель № 5202 від 04.03.2021 у кількості 221 голосів.

 

В Україні презентували портал геопросторових даних. Міністерство аграрної політики і продовольства та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру 29 квітня 2021 р презентували геопортал пілотного проекту Національної інфраструктури геопросторових даних.

 

Мінекономіки оскаржить введення квот на імпорт мінеральних добрив.  Міністерство економіки подало апеляційну скаргу на рішення окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) щодо введення квот на імпорт міндобрив. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

 

В Україні іде з молотка перший державний хлібокомбінат. На Хмельниччині продають Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів – це перше подібне державне підприємство, яке підпаде під приватизацію. Аукціон відбудеться 7 травня.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Цьогорічний врожай зернових в Україні має стати одним з найбільших за часів незалежності країни – прогноз.  За прогнозом науковців Інституту аграрної економіки, валовий збір зернових та зернобобових культур у 2021 році складе 70,7 млн т, що на 8,8 % перевищить показник 2020 року у 65,0 млн т. Після рекордного 2019 року це буде другий за обсягами виробництва збіжжя показник за часів незалежності.

 

Виробництво рафінованої соняшникової олії впало майже на 28%. За січень-березень 2021 року в Україні виробили 172,71 тис. т. рафінованої соняшникової олії. Виробництво соняшникової олії в звітному періоді на 27,5% нижче за результат за аналогічний період 2020 р.

 

Якість промислового молока продовжує зростати. Якість і безпека молока, закупленого в промислових господарствах, впевнено зростає. Частка молока сорту екстра, яке надійшло від промислового сектора, збільшилася з 35,9% до 41,2%, вищого сорту – з 33,5% до 35,2%.

 

Вперше ціни на молоко-сировину незмінні чотири місяці поспіль.  Вітчизняна молочна галузь вперше за ринкового регулювання цін спостерігає найтриваліший боковий тренд руху цін на молоко-сировину, причому на максимальних рівнях, незважаючи на весняний сезон.

 

Ціни на огірки в Україні побили всі мислимі рекорди. В Україні продовжується швидке зростання ціна на тепличні огірки, повідомляє EastFruit. Станом на 28 квітня, оптові партії огірків з місцевих тепличних комбінатів в Україні надходять у продаж в середньому по $ 1,84 / кг, тоді як ще в кінці минулого тижня середній рівень цін на дану продукцію не перевищував позначку в $ 1,50 / кг.

 

Українські фермери різко підвищили відпускні ціни на столовий буряк. На поточному тижні в більшості областей України відзначено підвищення цін на столовий буряк. Основною причиною позитивних коригувань, за словами фахівців, є сезонне скорочення пропозиції даного коренеплоду високої якості.

 

В Україні зареєстрували новий сорт часнику.  В Україні у березні 2021 р. було зареєстровано новий сорт часнику Айдер. Власниками сорту є автори Сич З.Д., Мереженюк В.А., Кубрак С.М.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

На експорт пішло майже 70% узгодженого в меморандумі соняшникової олії. Експорт соняшникової олії з України станом на 22 квітня 2021 р склав 3,7 млн ​​т. Зазначений обсяг становить 69% від визначеного Меморандумом між міністерством і гравцями олійного ринку (Укроліяпром).

 

Україна експортувала понад 100 тис. т. борошна з початку сезону. З початку 2020/21 МР станом на 28 квітня Україна експортувала 105 тис. т. борошна, що на 187,6 тис. т. або 64% ​​менше показника аналогічного періоду 2019/20 МР (292,6 тис. т).

 

Поставки української курятини в ЄС впали в 10 разів. Україна в січні-лютому 2021 р поставила в країни Євросоюзу 1,33 тис. т курятини, що на 10 менше показника за аналогічний період минулого року (13,28 тис. т).

 

Україна почала постачати курятину до Британії в рамках угоди про ЗВТ. Агрохолдинг МХП поставив 22 квітня 2021 р першу партію курятини до Великобританії в рамках Угоди про вільну торгівлю. Продукція буде продаватися під брендом ТМ Qualiko.

 

Експортні котирування на українську кукурудзу досягли 5-річного максимуму.  На початку тижня експортні котирування на українську кукурудзу зросли до рекордного рівня з 2016 року. Про це повідомляють аналітики Refinitiv у Телеграм-каналі, посилаючись на власний моніторинг, який компанія почала проводити з 2016 року.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

KMZ Industries та Variant Agro Build оголосили про об’єднання. KMZ Industries та Variant Agro Build підписали угоду про злиття елеваторного напрямку компанії ТОВ «Варіант Агро Буд» із ПрАТ «Карлівський машинобудівний завод». Вартість угоди не розголошується. Договір передбачає завершення процесу злиття до кінця 2021 р.

 

Вчені створили натуральний блакитний барвник для їжі з червоної капусти. Штучний синій барвник широко застосовують у харчовій промисловості. Нещодавно науковцям вдалося створити його природний прототип за допомогою червонокачанної капусти. Очолювала дослідження Памела Деніш, аспірантка Інституту інновацій харчування та охорони здоров’я Каліфорнійського університету в Девісі.

 

Банани під загрозою зникнення і повсюдно дорожчають. Світовий ринок бананів, одного з найпопулярніших фруктів на планеті, продовжує переживати удар за ударом: в ЗМІ багатьох країн поширюється інформація про швидке повне зникнення цих фруктів, а ціни повсюдно утримуються на високих показниках.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується