В Україні іде з молотка перший державний хлібокомбінат

На Хмельниччині продають Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів – це перше подібне державне підприємство, яке підпаде під приватизацію. Аукціон відбудеться 7 травня. Про це Суспільному розповів директор департаменту приватизації Фонду держмайна України Владислав Данилішин.

За його словами, купити підприємство може інвестор з області, України та з-за кордону – крім громадян держави-агресора. Торги, за його словами, відбудуться онлайн на сайті «Prozorro-продажі». Стартова ціна Дунаєвецького комбінату – 187 мільйонів гривень. Власником підприємства стане той, хто запропонує більше грошей, додає Владислав Данилішин.

Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів працює майже століття. У 1980-их роках тут збудували нові корпуси. На підприємстві – близько десятка цехів: елеватор для просушки й зберігання 76 тисяч тонн зерна, млин, де за добу із півтисячі тонн зерна виробляли, в середньому, 370 тонн борошна трьох сортів, «перевалка» – 5 кілометрів залізниці з двома тепловозами, де за 24 години вантажили 48 вагонів продукції. На цьому комбінаті зберігалося зерно держрезерву України, а його територія – 37 гектарів.

Директорка комбінату Надія Ковбасюк каже: в 80-их роках минулого століття обладнання було новітнім, потужності підприємства використовувались сповна.

Механізми, які працюють, все – колишній Радянський Союз. Це дуже енергоємне і затратне підприємство, і той, хто прийде, йому негайно треба робити реконструкцію, а це не так легко», – додає директорка.

З її слів, комбінат працює та має в рік «чистого» прибутку 2 мільйони 200 тисяч гривень. Це – за зберігання зерна.

Поки ще нам вистачає, але це вже кінець. Ми втратили потенційного поклажодавця, який був протягом 5 років», – розповідає Надія Ковбасюк.

Три роки не працює й млин, продовжує директорка, бо на внутрішньому ринку області борошна виготовляють вдосталь на приватних підприємствах, які не зобов’язані виконувати всі вимоги, висунуті до державного комбінату.

7 травня Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів виставляють на аукціон. Початкова вартість – 187 млн грн.

За умовами торгів, продовжує чиновник з Фонду держмайна, купити комбінат може будь-хто, крім громадян Російської Федерації. Інвесторів зобов’язують не змінювати профіль підприємства, не звільняти протягом визначеного періоду працівників, дбати про екологію, цивільний захист та дотримуватися пожежної безпеки.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що Фонд держмайна передасть на приватизацію 7 проблемних державних комбінатів хлібопродуктів (КХП). 


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується