Спеціаліст розповів про нормування врожаю яблук преміумкласу – AgroTimes

Плоди преміумкласу – це результат роботи на ділянці в минулому році й правильна система живлення, обрізування і нормування врожаю. Хімічне прорідження стає дедалі популярнішим способом для нормування.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«У сучасному інтенсивному садівництві за найпопулярнішою схемою посадки на підщепі М9 3,5 м × 1 м висоті плодової стіни 2,5 м на 1 м2 повинно бути 25 рівномірно розподілених плодів (з однієї сторони) із середньою масою плоду 170 г, – підраховує в статті Олександр Биковський, представник-консультант ТОВ «Анівол». – Чим більше плодів, тим вони дрібніші й нижче їх ціна реалізації і тим гірше закладається плодова брунька на наступний рік».

Він також відзначає, що без застосування регуляторів росту доволі проблематично отримувати щорічні врожаї без прояву періодичності.

«Періодичність пов’язана передусім із порушенням гормонального балансу — за рясного зав’язування плодів виробляється багато гіберелінів, які заважають диференціації бруньок у плодові, – пояснює спеціаліст. – Погіршує ситуацію з диференціацією використання гіберелінів, особливо у великих дозах у роки, коли весняні приморозки приходять кілька разів та багато туманів, які дають сітку на плодах».

У такому разі він радить вносити в сезон більше ніж 2–2,5 л/га препаратів з вмістом гіберелінів (GA4+7) 10 г/л.

«Слід використовувати препарати з максимально більшим відсотком 4 гібереліна (GA4) і меншим GA7, який безпосередньо має негативний вплив на закладання плодових бруньок, – уточнює Олександр Биковський. – «Чистіші» препарати можна використовувати в сезоні до 3–3,5 л/га з меншим ризиком прояву періодичності плодоношення, що доведено Європейським і Американським досвідом та в господарствах України. У будь-якому разі за використання гіберелінів для зниження їх негативного впливу на закладання плодових бруньок рекомендовано етефонову програму, яка нормалізує гормональний фон рослини в бік плодоношення».

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується