Недостатні обсяги сировини надають потужну підтримку цінам на українському ринку молока

Найтриваліший боковий тренд руху ціни на молоко і на максимальних рівнях, не зважаючи на весняний сезон. Таке вперше зустрічає молочна галузь в умовах ринкового регулювання ціноутворення. Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць, пише AgriGator.

Зазначається, що недостатні об’єми сировини на ринку та її собівартість залишаються ключовими факторами, які надають потужну підтримку цінам в цей період.

Спроби  окремих переробників знизити ціни в односторонньому порядку не отримують підтримки інших гравців ринку і не в змозі зрушити стійкий баланс цін. Як результат — стабільність цін спостерігається вже  впродовж останніх чотирьох місяців із зафіксованими середніми цінами на рівні:

  • екстра ― 10,21 грн/кг (без ПДВ),
  • вищий ― 9,81 грн/кг (без ПДВ),
  • перший ― 9,26 грн/кг (без ПДВ),
  • середньозважена трьох ґатунків ― 9,76 грн/кг (без ПДВ).

Середньоринковий діапазон коливання цін на середні та великі партії молока екстрґатунку по регіонах: північ та центр ― 9,80-10,5 грн./кг; південь ― 9,80-10,5; схід ― 9,75-10,5 грн./кг; захід ― 9,70-10,45 грн/кг. Локально існують виключення у вигляді цін, що перевищують середньоринковий діапазон, проте вони є поодинокими.

“Очікується, що на початку травня ринкова ситуація ще не зазнає відчутних змін. Передумови, що зможуть вплинути на ринок в короткій перспективі, – це погодні умови з підвищенням середньодобової температури до відповідних рівнів, що сприятиме появі додаткового молока. Хоча існуючий рівень дефіциту такий, що може не дозволити задовольнити попит з боку переробників” – зазначає Володимир Андрієць.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується