За активного імпорту свинини з ЄС квоти на поставки можуть вичерпати вже у вересні – AgroTimes

Утричі більші обсяги імпорту свинини в І кварталі не завадили ціні на живець зростати у лютому – всупереч традиційному післяноворічному спаду. А в квітні, незважаючи на позитивну динаміку внутрішніх цін закупівлі, що є головним чинником нарощування поставок із-за кордону, імпортна активність була мінімальною з початку року.

На цьому наголошують в асоціації «Свинарі України» (АСУ).

Такі аномалії пояснюються тим, що через скорочення пропозиції після новорічних свят імпорт свинини не створив профіциту на внутрішньому ринку.

Позитивна цінова динаміка на свинину у квітні запізнилася на місяць, як порівняти з подорожчанням у країнах ЄС. При цьому зміна цін у Євросоюзі вплинула на вхідні ціни імпорту: середньозважена митна вартість свинини, імпортованої в березні, зросла до $1,97/кг проти $1,67/кг місяцем раніше.

Тож активізації зовнішніх поставок не сталося, а вплив цього чинника на динаміку цін в Україні істотно зменшився, зазначили в АСУ.

Не залежно від співвідношення цін на ключових ринках ЄС та в Україні, надходження м’ясної сировини з-за кордону не припиняється через дефіцитність внутрішнього ринку, додали аналітики асоціації.

«Якщо надходження імпортної свинини у наступні місяці відповідатиме середньомісячній активності в І кварталі, квоти на поставки свинини з ЄС будуть вичерпані раніше, ніж торік, – попередили в АСУ. – З високою ймовірністю, вже у вересні».

Постачання свинини понад квоти (20 тис. тонн), встановлені в рамках Угоди про вільну торгівлю з ЄС, обкладатиметься 12%-м імпортним митом для охолодженої свинини та 10% – для мороженої. Це підвищить вхідний бар’єр для імпортного м’яса, та стане підтримкою для вітчизняних виробників свинини в період сезонного послаблення, зауважили в АСУ.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується