Біологічний фунгіцид БТУ-ЦЕНТР ефективний у захисті соняшнику від білої гнилі – AgroTimes

Суттєвого прогресу в боротьбі з білою гниллю українські агрокомпанії досягнули завдяки застосуванню біологічних засобів захисту рослин, зокрема, фунгіциду Склероцид® на соняшнику.

Про це AgroTimes дізнався у науковців компанії БТУ-ЦЕНТР.

Вони розповіли, що ґрунтовий гриб-гіперпаразит Coniothyrium minitans, який паразитує на Sclerotinia sclerotiorum, є одним із найперспективніших біологічних агентів для боротьби з білою гниллю. Використовуючи органічного господаря, як джерело поживних речовин для свого розвитку, цей гіперпаразит інгібує розвиток патогену, блокує проростання склероцій та призводить до їх розкладання.

Оскільки основний запас інфекції збудника білої гнилі Sclerotinia sclerotiorum зберігається в ґрунті у вигляді склероцій (причому з року в рік цей запас зростає) заходи захисту передусім спрямовують на зменшення потенціалу ґрунтової інфекції. Внесений у ґрунт, біофунгіцид Склероцид® запобігає зараженню білою гниллю протягом усієї вегетації рослин.

Крім того, запобігає ураженню іх білою гниллю й передпосівна обробка насіння фунгіцидом Склероцид®. Її здійснюють у день сівби. Насіння сої, кукурудзи, ріпаку, соняшнику та інших культур обприскують робочим розчином або замочують у ньому на 1-2 год. Норма витрати препарату – від 1 до 5 л/т.

Як засвідчили результати науково-практичних досліджень, після обробки фунгіцидом Склероцид® енергія проростання соняшнику зростала на 19−20%, схожість — на 15–17%; сої — на 4–7% та 9–10%; ріпаку — на 5–7% та 8% і кукурудзи — на 4–6% та 7% відповідно.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується