Несумісність компонентів бакової суміші може призвести до значних втрат урожаю – AgroTimes

Перед приготуванням бакової суміші її компоненти обов’язково слід перевіряти на сумісність, адже якщо вони виявляться несумісними, наслідки можуть бути як незначними, так і надзвичайними, але завжди негативними, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Існує два види несумісності: біологічна або хімічна несумісність може виявитися не відразу після обприскування. Відбувається певний рівень пошкодження врожаю або погіршення ефективності дії препаратів, що може також вплинути на врожайність або вимагати додаткового обробітку», – йдеться в повідомленні.

Це результат синергізму або антагонізму продукту. Синергізм (коли препарати взаємодіють і підсилюють один одного) призводить до пошкодження рослин через надто сильну дію. Наприклад, ад’ювант може надто сильно покращити дію препарату, і замість захисту обробка пошкодить культури та зменшить потенційну врожайність. Антагонізм (знижена ефективність, що виникає в результаті протидії препаратів), навпаки, нагадує нейтралізацію.

Є кілька прикладів:

  • Регулятори рН в одному продукті можуть зменшити період напіврозпаду іншого про[1]дукту (наприклад, фунгіцид Каптан має період напіврозпаду 3 год за рН 7,1 та всього 10 хв за рН 8,2).
  • Активні інгредієнти можуть зв’язуватись з ад’ювантами на основі глини в інших продуктах (наприклад, гліфосат, зв’язаний метрибузином).
  • Один продукт змінює поглинання/ утримання іншого. Наприклад, контактний гербіцид спалює листя бур’янів, унемож[1]ливлюючи його здатність до сприйняття нищівної дози системного гербіциду.

Раніше було названо переваги застосування бакових сумішей.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується