Збільшення цін на зерно, олійні, кукурудзу буде тривати до нового врожаю – до червня 2021 року — АГРОПОЛІТ

Збільшення цін на зерно, олійні, кукурудзу буде тривати до нового врожаю – до червня 2021 року.Такою дукмкою в коментарі для AgroPolit.com поділився голова ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко.

На його думку, вартість на перелічені вище категорії продукції коливатиметься в межах 15-25% і триватиме аж до нового врожаю (до червня 2021 року). Голоду не буде, але ціни зростуть на 15-25% за різними категоріями споживчих товарів.

Нагадаємо, за даними Держстату, зростання споживчих цін у лютому 2021 року у відсотках до попереднього місяця склало: 7,6% – олія соняшникова; 3,5% – фрукти, 6,3% – овочі; 2,8% – хліб; 5,5% – цукор; 1,5% – риба та продукти з риби; 1,3% – макаронні вироби та масло.

 

Виробництво пшениці — 25-26 млн т, очікування щодо експорту — 16,5-17 млн т, і з них 12,3 млн т вже експортовано. Весь експортний надлишок буде експортований до середини весни 2021. З України вже вивезли 12,3 млн т зернових або більше ніж 70% всього пшеничного експорту, а значний експортний залишок вже скуплений експортерами. 9-10 млн т — це внутрішній обсяг споживання пшениці, який піде на корми тваринництву, насіння, для виробництва борошна (але не забувайте про додавання в процесі виробництва борошна і фуражної пшениці для змішування, для багатьох це шлях здешевлення борошна та продукції)»,— заявив Мірошніченко.

 

Детальніше про це читайте у матеріалі: Причини зростання цін на продукти харчування в Україні

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується