В Україні через посуху може зникнути національний парк: до чого готуються аграрії — SuperAgronom.com

Національному природному парку «Мале Полісся», що на території Шепетівського району, Хмельниччина, може загрожувати зникнення. Святе озеро пересихає, коріння дерев не дістають до води. Без зрошення не просто вижити ні культурам, ні навіть паркам.

Про це пише Голос України.

Причина таких природних перепертій — посуха. Одним із головних об’єктів парку є Святе озеро. Однак останніми роками через малу кількість опадів в ньому істотно знизився рівень води. Від зменшення рівня ґрунтових вод постраждала і вся навколишня рослинність. Дерева не витримують посухи, їхнє коріння не дістає до ґрунтових вод. Ослаблені хвойні страждають ще й від навали шкідників. Тож ліс просто висихає.

Адміністрації парку довелось звернутись до місцевих жителів із проханням не відвідувати територію навколо Святого озера через небезпеку падіння аварійних дерев. Хоча на вигляд вони міцні, шкідники та грибкові хвороби у багатьох знищили кореневу систему. Тож навіть невеликий вітер може призвести до падіння.

Не дивлячись на те, що весна-2021 радує своїми опадами (вологозабезпеченість по областях знаходиться на достатньому рівні), аграрії все ж готуються до посушливого літа. Жителі Хмельниччини сподіваються, що парк виживе, а аграрії розраховують, що цей рік буде поблажливішим до рослин.

Нагадаємо, аграрії Одещини закривають підприємства: наслідки минулорічної посухи

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується