На півдні України вирощуватимуть посухостійкі культури льон і сафлор – Seeds

Українське підприємство «Барбет» постійно експериментує з вирощуванням нішевих культур — гірчиця, нут, просо, сочевиця. Нині компанія відпрацьовує елементи технологій вирощування льону і сафлору.

Про це повідомив Олександр Гож, головний агроном підприємства, яке впроваджує органічне землеробство у Херсонській, Кіровоградській та Миколаївській областях.

«Найперспективнішими для вирощування у регіоні з дефіцитом вологи є більш посухостійкі та менш вибагливі культури — льон і сафлор, тому нині ми відпрацьовуємо елементи технологій їх вирощування» — розповів він.

Підприємство у своїй роботі принципово дотримується науково й практично обґрунтованої сівозміни. Господарства працюють за 4–5-пільної сівозміни, у якій частка бобових культур і сидератів сягає 20%.

Для «Барбет» стабільними культурами є озимі: пшениця, ріпак, горох, ячмінь. Площа під озиминою становить понад 50% структури посівів. Також до основних культур, які вирощують, належать ячмінь, соя, кукурудза та горох.

А от соняшник і ріпак — це стратегічно важливі культури для підприємства. Так, ріпак уже п’ять років вирощують під замовлення компанії виробника дитячого харчування HIPP.

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується