Волоському горіху найбільше шкодить марсонія – AgroTimes

На волоському горіху найбільш шкодочинною є марсонія, або бактеріальна плямистість. Це фактично друга, «сумчаста», стадія антракнозу. Уражує плоди, листя, молоді пагони. Хвороба проявляється у вигляді коричневих плям, які з’являються, як правило, у другій половині літа.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Бажано робити профілактичні оброблення. Найдієвішими на горіху будуть мідьвмісні препарати, – радить Віталій Підберезький, садівник з Полтавської області. – Розповсюджена раніше бордоська суміш на сьогодні вже застаріла. Її довго готувати, змішувати, складно якісно відфільтрувати, щоб не забилися форсунки обприскувача. Нині доцільно використовувати препарати, які містять мідь, але які швидко можна розвести й відразу ж обробити. Аналогів вистачає: Купроксат, Оксіхом, Блу бордо. А наприклад, препарат Медян Екстра містить хлорокис міді й значно ефективніше бореться з грибними хворобами, ніж сульфат міді в бордоській суміші. До того ж Медян Екстра допущено до використання в органічному виробництві, що свідчить про його низьку токсичність. Обов’язково застосовуємо прилипач — він дає змогу затриматися на оброблюваній поверхні робочому розчину значно довше, особливо за несприятливих погодних умов. Відповідно, ефективність оброблень зростає».

Автор статті зазначає, що один із простих — це препарат 30В або Д, який одночасно діє і як інсектоакарицид — бореться зі шкідниками і кліщами. Це ранньовесняне, до розпускання бруньок, оброблення, яке можна ще зробити до і після цвітіння, залежить від рівня розвитку хвороби.

Він також нагадує, що основне місце зимівлі хвороби — це опале листя й падалиця, які треба або заробити в ґрунт, або зібрати й вивезти з ділянки, або обробити ще восени (якщо не встигли, то весною) 7%-м розчином карбаміду (сечовини) для пришвидшення розкладання листя.

Читайте також: Нові горіхові сади закладають на карликових підщепах із загущеною схемою

Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується