Що варто знати фермеру про вибір інокулянтів: розповідає фахівець Ірина Бровко

При виборі препаративної форми інокулянту  для обробки насіння рослин варто приділяти увагу наявності технологічного обладнання в господарстві та, власне, способу обробки. Адже навіть за умови використання найякіснішого інокулянту при виборі неправильного способу обробки не варто розраховувати на позитивний результат від використання препарату. Таку думку висловила виконавчий директор групи компаній BIONORMA, директор Інституту Агробіології Ірина Бровко під час онлайн-вебінару «Дискусійний соєвий клуб. Інокуляція», що відбувся 2 квітня та був організований Асоціацією «Дунайська соя». Подробиці – читайте на AgriGator.

Під час свого виступу, Ірина Бровко розповіла про види препаративних форм інокулянтів.

«Якщо говорити про поняття «рідкий інокулянт», то це скоріше не розчин, а суспензія. Різновидом рідких інокулянтів є і так звані, геліподібні препарати до складу яких додають певні речовини, екстендери з в’язкими властивостями. Екстендери дозволяють покращити властивості інокулянтів та допомагають значно краще закріпити мікроорганізми на поверхні насінини»,- повідомила фахівець.

Інша велика група інокулянтів – сухі або тверді препарати. Втім, за словами Ірини Бровко, не твердими, ані сухими препаратами за своєю фактурою їх вважати не можна, адже це, сипучі субстанції. При цьому вони містять у своєму складі як бактеріальні клітини, так і наповнювачі.

«Всі наповнювачі можна поділити на крупно- та дрібнодесперсні. Найпопулярнішим крупнодисперсним наповнювачем інокулянтів є торф, який не має певного каліброваного розміру частинок. Відповідно, дрібнодесперсні наповнювачі виготовляються на основі торфу, але з певним чітким розміром частинок, графіту, активованого вугілля, тощо»,- пояснила виконавчий директор групи компаній BIONORMA.

Вона також додала, що якщо говорити про якісні характеристики препаратів, то і в сухому і в сипучому інокулянті головною складовою мікроорганізми та їх кількість на одиницю об’єму.

В своєму виступі фахівець також детально зупинилася й на питанні доцільності створення препаративних форм інокулянтів.

«Перш за все препарат має бути зручним у використанні, технологічним. Ефективною обробка може вважатись тоді, коли інокулянт покриває 90-100% площі поверхні насінини»,- повідомила фахівець.

Ірина Бровко також зазначила, що на етапі створення нових продуктів фахівці компанії BIONORMA дослідним шляхом встановили відповідність препаративної форми до способу обробки.

Наприклад, щодо рідких інокулянтів, то ними краще обробляти насіння за допомогою ручного способу (обробка на брезенті та за допомогою бетономішалок), або в різноманітній протруювальній техніці.

Якщо ж говорити про дрібнодесперсні препаративні форми інокулянтів, то, за словами виконавчого директора групи компаній BIONORMA, їх можна сміливо застосовувати в сівалках. Адже за рахунок статичних властивостей наповнювача таких препаратів, інокулянт дуже швидко покриє поверхню насінини, що буде сприяти досягненню максимально позитивного ефекту.

AgriGator

 

Відповісти

Ваш email не публікується