Для українських молочників перший квартал 2021 р. став найгіршим за рівнем прибутковості за останні 6 сезонів

Індекс умовної прибутковості виробництва молока (УМІ) в Україні протягом березня 2021 року підскочив відразу на 7,1%, але був все ще найнижчим для цього місяця за останні 10 років. Такі дані оприлюднив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

В той же час, економіст ФАО, аналізуючи показники УМІ, зазначив, що перший квартал 2021 р. за рівнем прибутковості українських виробників молока “вийшов реально «курям на сміх» – найгірший за останні шість сезонів”.
“Минулого року, наприклад, за перший квартал прибутки наших професійних виробників молока були на 66% вищими, ніж в Q1 року 2021-го
В першому кварталі 2021 наші виробники знизили прибутки майже на 30% порівняно до середнього показника за перші квартали попередніх 5 років”,- повідомив Андрій Ярмак.

Серед позитивних моментів розвитку української молочної галузі Андрій Ярмак відзначив те, що  кормовий мікс подешевшав на 6%, а молоко – подорожчало на 1%.

“Не густо, але хоч щось.

В квітні, як правило, ціни на молоко сезонно різко знижуються. Але враховуючи позитивні кормові тренди, будемо сподіватися на краще. Тим більше ціни на молоко в цьому сезоні нестандартно стабільні. Другий фактор – це позитив на світовому ринку, який поки що зберігається. Але Україна зараз не є експортером чи великим імпортером, тому цей фактор буде впливати не дуже суттєво. В середньому за останні роки квітень показував 7% падіння УМІ. Але зараз не дуже є куди ще падати”,- резюмував Андрій Ярмак.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується