Скільки коштує впровадження точного землеробства

У сервісному центрі «Спектр-Агро» назвали ціну впровадження точного землеробства, зокрема, їхнього пристрою для зацифрування даних. Він дешевший за іноземні аналоги на десятки тисяч доларів. На підставі одержаних даних консультант робить глибокий аналіз і виявляє перевитрати, перекриття, технічні огріхи та помилки в господарюванні.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів керівник напряму точного землеробства в «Спектр-Агро» Валентин Ємець.

«З нами вхід у світ точного землеробства коштуватиме приблизно $ 500. Це ціна за модем безпровідної передачі даних Speсtr-Plug, який ми встановлюємо на обладнання, приєднуємо до CAN шини або ISOBUS монітора, або причіпного обладнання», – зазначає фахівець.

Разом з тим, зауважує, що на відміну від іноземних аналогів для модему передачі даних не потрібно високошвидкісного інтернету, він підтримує безліч підключень додаткових датчиків і коштує значно дешевше.

«Пристрій зчитує інформацію про роботу техніки або причіпного обладнання та передає їх в особистий кабінет власника. Зокрема, замовник залежно від того, як використовується прилад, може одержати дані про швидкість руху, витрати пального, місце розташування, 3D карту рельєфу, глибину обробітку ґрунту, кількість висіяного насіння й розкладку, карту врожайності», – розповідає Валентин Ємець.

Так, якщо обладнати таким пристроєм обприскувач із навігацією, то можна побачити карту внесення препарату, норму внесення, перекриття, зробити висновки про доцільність установлення автопілоту або якість роботи оператора.

«На комбайнах, наприклад, із монохромними дисплеями, де показується моментальна врожайність, можна отримати цифрову карту врожайності з прив’язкою до координат. Це безцінні дані без перебільшення. Ринкова вартість дообладнання цієї функції — $ 15–20 тис. із монітором. Нам же для цього монітор не потрібен», – додає фахівець.

Нагадаємо, впровадження точного землеробства перетворює фермерське господарство на агробізнес. Раніше повідомлялося, «Спектр-Агро» пропонує широкий діапазон послуг в напрямі сучасного землеробства.

Source link

Відповісти

Ваш email не публікується