MAS Seeds презентували інноваційні, стійкі до найпоширеніших хвороб гібриди соняшнику

Селекціонери MAS Seeds виводять на ринок нові гібриди соняшнику HelioSMART, які мають підвищену резистентність до найпоширеніших на українських та європейських полях хвороб.

Про це повідомила прес-служба компанії.

Найпоширенішими хворобами соняшнику в Україні та Європі є несправжня борошниста роса, яка проявляється на початку вегетації, склеротиніоз, яка атакує переважно під час цвітіння та вертицильоз, ознаки зараження якої проявляються частіше наприкінці вегетаційного періоду. Контроль розповсюдження хвороб є головним завданням під час вирощування соняшнику.

«Випробування, що були проведені R&D-відділом MAS Seeds у Європі показали, що ці хвороби можуть зменшувати врожайність від 30 до 100% залежно від умов та інтенсивності розповсюдження, а також можуть погіршувати якість олії, — пояснює Майкл Фурно, керівник R&D-відділу MAS Seeds. — Тому прибуток фермерів сильно залежить від наявності хвороб соняшника на їхніх полях», — пояснює він.

Тестування гібридів HelioSMART показали, що схильність новинки до зараження хворобами на 3-15% нижча, ніж у звичайних гібридів.

«Ці генетичні інновації є результатом багаторічних досліджень та випробувань, проведених у районах, де тиск хвороб найбільший у Європі. У гібридів HelioSMART рівень зараження на 3-15% нижчий, ніж у інших гібридів», — пояснює Габріель Магаддіно, продукт-менеджер по соняшнику та озимому ріпаку MAS Seeds.

Такий показник резистентності призводить до збільшення врожаю до 10% у ситуаціях із високим ризиком зараження, — пояснює він. Нове портфоліо під назвою HelioSMART було запущено в січні 2021 року по всій Європі.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується