Біофунгіцид Склероцид® ефективний проти збудників багатьох грибних хвороб

Науковці компанії БТУ-ЦЕНТР дослідили, як діє мікроскопічний гриб Coniothyrium minitans на збудника білої гнилі (склеротиніозу) та інших грибних хвороб, повідомляє пресслужба компанії.

Збудник склеротиніозу – гриб поліфаг Sclerotinia sclerotiorum (Lib.) de Bary, у циклі розвитку утворює склероції, які формуються всередині стебла та на поверхні уражених органів рослин.

Гриб Coniothyrium minitans, що входить до складу біофунгіциду Склероцид®, хижий до Sclerotinia sclerotiorum, тож спричинює деградацію стінок склероцій і міцелію, використовуючи органічного господаря як джерело поживних речовин для свого розвитку й інгібує розвиток патогена.

Цей гриб блокує проростання склероції та призводить до її руйнування. Також він має унікальну селективність до склероцій грибів роду Sclerotinia, що робить неможливим розвиток склероціальної гнилі за його наявності в ґрунті.

Наявність у препараті інших біологічних агентів, а саме гриба-гіперпаразита Trichoderma harzianum, бактерії Bacillus licheniformis і Bacillus subtilis, забезпечує високоефективний захист проти збудника білої гнилі. Крім того, вони синтезують природні антибіотики, що пригнічують також збудників інших грибних хвороб — альтернаріозу, септоріозу, сірої гнилі, фомопсису та фузаріозу.

Нагадаємо, біологічний фунгіцид БТУ-ЦЕНТР/Жива Земля Склероцид® ефективний для захисту проти збудників білої гнилі посівів соняшнику, сої, ріпаку, кукурудзи.

Source link

Відповісти

Ваш email не публікується