Земельна реформа: озвучено міфи законопроєкту 2194 щодо відкриття ринку для іноземців — АГРОПОЛІТ

Питання доступу іноземців на ринок землі вкрай політизоване, адже цим питанням дуже легко спекулювати і грати на почуттях громадян України. Про це, аналізуючи законопроєкт №2194, у блозі на AgroPolit.com повідомив професор Київської школи економіки Олег Нів’євський.

«На першому етапі ми не очікуємо високої активності на ринку, адже до нього будуть допущені виключно фізичні особи з обмеженням купівлі земельних угідь до 100 га. І лише у 2024 році, коли юридичні особи також будуть допущені на ринок землі, може відбутися відчутний сплеск активності. Тож суттєвих коливань на ринку землі ми не очікуємо, ринок буде зростати поступово. Великі очікування від ринку землі покладають на запуск механізмів кредитування під заставу земельних ділянок. Зараз у нас немає таких інструментів, і фермерам, особливо малим, їх дуже бракує», — зазначив експерт.

Зокрема, він розвінчує наступні міфи щодо відкриття ринку землі для іноземців:

  • Іноземці можуть стати власниками українських сільгоспземель.

Реальність: Не скасовуються (та навіть стають більш жорсткими) норми Земельного кодексу України про те, що землі с/г призначення не можуть передаватись у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам.

  • Іноземці зможуть скупити несільськогосподарські землі, а потім змінити їхнє цільове призначення на сільськогосподарські.

Реальність: Іноземцям така схема невигідна. Міняти призначення можна лише після затвердження містобудівної документації. Щойно іноземець, який набув у власність несільськогосподарську ділянку, змінить її цільове призначення, на нього пошириться дія ст. 145 Земельного кодексу та зобов’яже відчужити ділянку іншій особі. До того ж несільськогосподарська земля набагато дорожча за сільськогосподарську.

Детальніше про всі міфи законопроекту 2194 читайте за посиланням.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується