Попередження аграріїв: понад 25% насіння в Україні не відповідає належній якості, — Держпродспоживслужба — SuperAgronom.com

В Україні за експертними даними близько 25-30% насіння не відповідає належній якості. Це або контрафакт (продукція, яка реалізується з порушенням майнових прав інтелектуальної власності), або фальсифікат (продукція, яка виготовлена з порушенням технології чи шляхом копіювання форми, упаковки, а також неправомірного відтворення товару іншої особи).

Про це повідомляє прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.

«Найбільш поширеними випадками фальсифікату на сьогодні є підміна гібридів першого покоління на дво- або багатолінійні та заміна одного сорту іншим, з більш низькими якісними показниками. Встановлено, що близько 73% вітчизняних сільгоспвиробників не можуть самостійно розпізнати контрафактне насіння», — йдеться в повідомленні.

Використання для посіву контрафактного та фальсифікованого насіння може спричинити втрату до 25% урожаю. Вдало підібране насіння у визначених ґрунтово-кліматичних умовах здатне проявити свої найліпші якості та дає стабільний щорічний урожай.

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області нагадує правила, як уберегтися від підробок на ринку насіння:

  1. Виробник має бути включеним до Державного реєстру з заявленою кількістю насіння на реалізацію, пересвідчитися можна через електронний доступ до «Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва».
  2. Купувати насіння у офіційних дистриб’юторів, їх перелік ви можете знайти на сайтах виробників насіння, або дізнатись у регіональних представників насіннєвих компаній.
  3. Кожна партія насіння для реалізації повинна супроводжуватись сертифікатами: сертифікат, який засвідчує сортові якості насіння та сертифікат, який засвідчує посівні якості насіння.

«При купівлі насіння обов’язково перевіряйте відповідність інформації у сертифікатах та на етикетці у мішку. Номер партії та країна виробництва насіння повинні співпадати. Отримуючи партію насіння обов’язково перевіряйте наявність двох етикеток (внутрішньої та зовнішньої). У справжності сертифікату можна пересвідчитися через електронний доступ до «Реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал». До продажу не може пропонуватися насіння сорту, що незанесене до Реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні», — йдеться в повідомленні.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується