Моніторинг цін на молоко – з березня рахуємо по-новому

Укладання нових протоколів на поставки молока-сировини в середині березня, після вступу в дію Закону України щодо зниження ставки ПДВ до 14%, виявилося нелегкою та досить делікатною справою.

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

Проти фактів на користь старту сезонного зниження цін, крім фактора дефіциту, зіграв перехід на знижену ставку ПДВ, що додало напруженості на ринку. На цей раз встановлена різнонаправлена тенденція руху цін. Ціна на молоко без врахування ПДВ (за сировину із базисними показниками) для деяких виробників дійсно знизилася, для більшості – залишилася незмінною, а для решти зросла, у порівнянні з попереднім терміном моніторингу не враховуючи ПДВ.

Зниження отримали переважно виробники невеликих об’ємів молока, а вищу ціну – великотоварні виробники екстра-гатунку з диверсифікованими каналами збуту. За сукупності цих причин новосформовані середні ціни на молоко без ПДВ, по суті, не знизилися, як очікувалося, а зросли на 5-10 коп. на кілограмі.

Так, середня ціна на екстраґатунок  склала 10,21 грн./кг, вищий ― 9,81 грн./кг, перший ― 9,26 грн./кг., середньозважена ― 9,76 грн/кг. Діапазон коливань цін на середні та великі партії молока екстрґатунку по регіонах: північ та центр ― 9,80-10,5 грн./кг; південь ― 9,80-10,5; схід ― 9,75-10,5 грн./кг; захід ― 9,70-10,45 грн/кг. Існують ціни, які перевищують верхні значення за сукупністю додаткових факторів локальної конкуренції, які є тимчасовими та не відображають загальноринкову ситуацію.

Отож, наразі ринок не підтримує старту сезонного зниження, хоча більшість великих учасників з боку переробки стверджують про повну готовність до цього. Найменш поступливими у цій ситуації традиційно виявилися постачальники великих об’ємів молока і, по великому рахунку, ефект зростання ціни без ПДВ зумовлений саме тим, що вони отримали від переробників консенсусну гарантію у вигляді надбавки по різниці ПДВ. Проте основна причина такої лояльності від переробників лише одна ― дефіцит сировини та небажання порушувати логістику поставок в очікуванні зниження напруги найближчим часом.

ІЦ УАК за матеріалами agroreview

Джерело http://agroconf.org

Відповісти

Ваш email не публікується