Зеленському презентували пілотний проект інфраструктури геопросторових даних — АГРОПОЛІТ

Президент України Володимир Зеленський наполягає, що міністерства, міста й громади мають публікувати свої геопросторові дані згідно із законом, не затягувати цей процес, особливо в частині інформації про землі міністерств і відомств, держустанов. Про це він заявив на презентації пілотного проекту Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД), повідомляє пресслужба глави держави.

Глава держави зробив акцент на тому, що на відповідному порталі має здійснюватися не лише фіксація всіх даних чи порушень, а й має бути чітка реакція відповідних органів і служб на встановлені факти порушень, такі як незаконна вирубка лісів, незаконний видобуток корисних копалин тощо.

Президент поцікавився, яким чином здійснюватиметься перевірка достовірності даних, що вноситимуться на портал, та які терміни підключення до проєкту всієї країни.

Також він наголосив, що інформація на порталі має бути максимально актуальною, й для цього Державне космічне агентство має укласти відповідні угоди, щоб отримувати дані із супутників партнерів доти, доки Україна не запустить власний.

 

Це дуже потрібно для людей. Люди, яких просто обманювали багато-багато років, – вони в принципі не довіряють будь-якій системі. Тому прозора влада повинна бути прозорою. Якщо ви щось таке завантажуєте й робите прозоре – це повинно оновлюватися постійно. Воно має бути живе. Живе – це супутник. Так, ми поки що не маємо свого супутника, але побудуємо його й запустимо в цьому році», – сказав Зеленський.

 

Нагадаємо, що названо нардепів аграрного комітету, які не голосували за закон про геопросторові дані.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується