Переробка картоплі в Україні: як перетворити бульбу у високоякісний експортний продукт

На сьогоднішній день український ринок далекий від насичення продуктами переробки картоплі. Нам бракує вітчизняної картоплі фрі, картопляних пластівців, снеків, тощо. А між тим, продукти переробки постійно затребувані: крохмаль може використовуватися у кількох галузях, а міжнародні експерти зазначають, що світові потреби у картоплі фрі щорічно збільшуються на 15% до наявного споживання.
При цьому, слід також зазначити, що 100% усієї зазначеної продукції наразі Україна імпортує з-за кордону. За інформацією провідного спеціаліста технологічних рішень в сфері плодоовочівництва в Українідиректора компанії «Толсма Текнік» Олеся Капітанчука, витіснити імпортну продукцію з вітчизняного ринку допоможе лише створення власної продукції, зокрема, особливо цікавим напрямком для картоплярів може стати виробництво сухого картопляного пюре, – передає Agri-gator

«З моєї точки зору, виробництво сухого картопляного пюре – надзвичайно цікавий напрямок. Попит на цей продукт зростає і в Україні і в світі. Сухе картопляне пюре прирівнюється до біржового продукту, легко зберігається і легко транспортується, може бути використаним практично у всіх виробництвах харчової промисловості, і навіть у виробництві пластику. Крім того, сировиною може виступати некондиційна картопля» – зазначив Олесь Капітанчук.

Читайте також: Переробка картоплі в Україні: експерт назвав реальну окупність інвестицій у придбання відповідного технологічного обладнання

За інформацією експерта, обсяг інвестиційних вкладень в реалізацію проєкту з виробництва сухого картопляного пюре і пластівців на сьогодні складає близько 8-10 млн. євро.
«Окупність кожен рахує по-своєму, але в середньому це 4-5 років» – додав Олесь Капітанчук.
kiremko_potato_processing_equipment_gedas
Говорячи про будівництво заводу устаткованого високотехнологічним обладнанням, за словами експерта, оптимальним рішенням для будівництва такого підприємства є обладнання від нідерландської компанії Kiremko. Наразі, компанія є лідером на світовому ринку, та виробляє потужне обладнання для переробки бульби.
lamb-weston-richland-line-5-potato-sorting-1200
Відзначаючи експортні можливості, Олесь Капітанчук зазначив, що на світовому ринку наразі є доволі високий інтерес до картопляного пюре з боку країн СНД, Південної Африки, Азії та Близького Сходу.

Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується