Погодні умови сприяють поширенню грибкових хвороб серед озимих культур, — НААН

У цілому, стан посівів озимих зернових, на завершення третьої декади січня, на більшості площ України є добрим та задовільним. Але грунт під сніговим покривом талий, рослини витрачають цукри на дихання, що веде до їх виснаження та зниження стійкості до зараження грибковими хворобами.

Про це йдеться в аналітичному матеріалі НААН.

 

«Метеорологічні умови, які спостерігаються протягом останніх днів, створюють нові виклики у перезимівлі озимих культур: на глибині залягання вузла кущіння температура становить близько 0 ℃, грунт під сніговим покривом талий. За таких умов рослини витрачають цукри на дихання, що веде до їх виснаження. В свою чергу ослаблені рослини піддаються негативній дії грибкових патогенів. Тому, постійний контроль за станом озимих культур повинен бути впродовж усієї перезимівлі», — розповідають фахівці Національної академії аграрних наук.

 

За даними Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН вміст цукрів у вузлах кущіння рослин пшениці озимої станом на 14 січня становив у середньому 22,3 % з коливанням від 21до 22 % у рослин пізніх строків сівби, де рослини сформували 3-4 листки; і до 24% — у рослин ранніх та оптимальних строків сівби.

За період з 16 по 21січня (під час низького температурного режиму) зниження вмісту цукрів у вузлах кущіння рослин пшениці озимої майже не відбулось, кількість їх за сівби в оптимальні строки становила від 22,2 до 23,5 %, при пізніх строках сівби — 21-22%.

Впродовж звітного періоду загрозливих метеорологічних явищ для перезимівлі озимих зернових культур на території країни не виникало. Низькі температури повітря, які спостерігалися протягом 15-19 січня були короткотривалими й не мали негативного впливу на стан озимих культур. Крім того, на більшій території країни утворився сніговий покрив висотою 5-20 см, який створював добрий теплоізоляційний ефект.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується