Названо міністерства, що координують харчову безпеку та фітосанітарію у провідних країнах світу

Видання AgroPolit.com розповіло про досвід провідних країн світу та визначило, що компетентні органи з фітосанітарії, ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів контролює Міністерство аграрної політики. Також в окремих країнах всі ці три органи можуть бути як окремі установи, так і об’єднані. Про це йдеться у матеріалі «Держпродспоживслужба на шпагаті: чи забере міністр економіки Ігор Петрашко її у аграрного міністра Романа Лещенко?».

Нагадаємо, що Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, намагається взяти під свій контроль Держпродспоживслужбу (ДПСУ) та всю ветеринарно-санітарну вертикаль у поновленому Міністерстві аграрної політики та продовольства.

Так, видання проаналізувало, хто контролює компетентні органи з фітосанітарії, з ветеринарної медицини та з безпечності харчових продуктів у США, Японії, Німеччині та інших провідних країнах світу. Зокрема:

  • у Німеччині компетентний орган з фітосанітарії та ветеринарії — Федеральне міністерство продовольства та сільського господарства; координуюче міністерство — Федеральне міністерство продовольства та сільського господарства;

 

  • у США компетентний орган з фітосанітарії та ветеринарії — Служба інспекції здоров’я тварин і рослин, компетентний орган з безпечності харчових продуктів — Служба інспекції здоров’я тварин і рослин; координуюче міністерство — Міністерство сільського господарства.

 

  • у Японії компетентний орган з фітосанітарії, ветеринарії та з безпечності харчових продуктів — Міністерство сільського, лісового та рибного господарства; координуюче міністерство — Міністерство сільського, лісового та рибного господарства;

 

  • у Туреччині — компетентний орган з фітосанітарії, ветеринарії та з безпечності харчових продуктів — Міністерство продовольства, сільського господарства та тваринництва; координуюче міністерство — Міністерство продовольства, сільського господарства та тваринництва.

    

Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується