Земля – найкращий варіант інвестицій на найближчі 5 років – економіст

Середній показник зростання вартості землі за перші 3 роки після відкриття ринку становитиме 72% зростання. З цієї причини, інвестиції у землю з подальшою орендою фермерам стануть найкращими варіантами інвестицій на найближчі 5 років.  Таку думку висловив старший економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар, – передає Agri-gator

“Ukraine Economic Outlook спільно з колегами з USAID зробили дослідження про те, як змінювалися ціни на землю при відкритті ринків 12 країн східної Європи – від Болгарії до країн Балтії. Усі вони відкрили свої ринки землі з 1991 до 1996 рік, не чекали чверть століття, як ми, ніхто не кричав, що земля – рідна мати, а всі розвивали фермерський рух. Ясно, що селяни там живуть зараз краще, ніж у нас. За нашими даними, середній показник зростання вартості землі за перші 3 роки після відкриття ринку становить 72% зростання” – розповів Михайло Кухар у матеріалі Village.

“Тому всім, у кого є така можливість, 2021 року раджу інвестувати в землю, а потім здавати її в оренду фермерам. Це буде один із найкращих варіантів інвестицій на найближчі 5 років. І він доступний для інвесторів буквально від 10 000 доларів і до сотень тисяч чи мільйонів” – додав економіст.

Михайло Кухар також зазначив, що наразі половина власників малих і середніх бізнесів готові продати їх на тлі Covid-кризи.
“Ми переживаємо рік рецесії, а це означає, що саме цього року бізнеси ваших конкурентів чи просто привабливі об’єкти – наприклад, комусь подобається ковбасний цех під Києвом, комусь – лісопильня, комусь – целюлозний комбінат чи будь-який інший бізнес – зараз їх можна купити навіть за половину вартості. А оскільки, за теорією економічних циклів, після кризи настає новий цикл зростання, то світова економіка зростатиме – й українська в тому числі” – розповів фахівець.

Він також зазначив, що у жоден із наступних 8 років бізнеси не коштуватимуть так дешево, як зараз.

“Саме тому зараз найкраща нагода стати власником бізнесу. Ця порада актуальна для тих, хто володіє сотнями тисяч доларів” – додав економіст.

Читайте також: Економіст ФАО: “Реінвестування власного прибутку-поки що найстійкіший шлях розвитку”

Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується