Кримінальний Кодекс України пропонують доповнити випадками визначення «рейдерство» — ініціатива — АГРОПОЛІТ

Кримінальний Кодекс України пропонують доповнити кількома статтями  визначеннями поняття «рейдерства», починаючи з фіктивного підприємництва і закінчуючи державною зрадою. Таку ініціативу озвучила директор ГО «Бізнес-Варта» Ольга Матвієва в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com для матеріалу про головні виклики (та шляхи їх вирішення) для України на 2021 рік.

«Оскільки рейдерство в Україні — це ланцюг пов’язаних злочинів, які мають чітко визначені кваліфікації у Кримінальному Кодексі України, — розслідувати це явище потрібно однозначно однією об’єднаною справою. Саме так і лише так є велика ймовірність притягнути до відповідальності і замовників, і виконавців, і тих посадових осіб, які спряли реалізації злочину. І не слухати казок про «господарські спори», — каже вона.

Ольга Матвієва нагадала, що під ознаки «рейдерство» підпадають кілька статей ККУ, з них:

  • Стаття 358 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів»;

 

  • Стаття 205-1 «Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців»

 

  • Стаття 365-2 «Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги» (нотаріуси)

 

  • Стаття 206-2 «Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації»

 

  • Стаття 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Якщо ви не правник або не надто «в темі» — не дивуйтеся такому моєму твердженню. Адже часто неправомірне заволодіння корпоративними правами або ж неправомірне призначення керівника підприємства відбувається саме для того, щоб мати доступ до активів, в т. ч. грошових коштів на рахунка, залишків готової продукції, обладнання, тощо.

 

  • Стаття 364 «Зловживання владою або службовим становищем». Ми неодноразово наголошували, що спостерігається участь та «покривання» тих чи інших посадових осіб схеми заволодіння чужими активами. Ця стаття саме про це.

 

На думку Ольги Матвієвої, потрібно розширити цей список новими статтями.

 

Я б перелік ККУ під визначення «рейдерства» доповнила іншими статтями про фіктивне підприємництво і навіть державну зраду», — пропонує вона.

 

Більше про озвучену ініціативу та її реалізацію на практиці читайте у матеріалові.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується