“Переплутали”: одеські бджоли зробили весняний обліт в січні

Аномальне тепло на Одещині призвело до раннього обльоту бджіл. Через високу як для зими температуру (+12-13 градусів) вони вирішили, що вже прийшла весна та вийшли із зимівлі раніше сроку, – передає Agri-gator


Досвідчені бджолярі повідомляють, що зазвичай перший обліт відбувається в березні. Однак цьогорічна зима – аномальна, і це вплинуло й на бджіл. На Одещині температура у січні, цьогоріч сягнула близько 13 градусів тепла, та спровокувала раннє прокидання бджіл. Місцеві жителі зняли на відео, як рій ітає над пасікою.

“Першого січня 2021 на полістирольній пасіці бджоли вперше з початку зимівлі вийшли на невеликий обліт. У той же час сім’ї в дерев’яних вуликах влаштували практично повноцінний обліт. При цьому це на вулиці світило сонечко, а температура повітря становила близько +12 градусів” – зазначили автори відео.
За словами Івана Доскоча, голови ГО «Об’єднання маткарів України», наукового співробітника Національного наукового центру «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича» розсинхронізація бджолиних і квіткових циклів вже стала новим викликом для бджолярів України.

“Змістилися терміни вегетації і терміни наростання маси бджіл. Через зростання температури бджолині та квіткові цикли розсинхронізувалися. Ми в себе це відмічаємо ранніми збудженнями бджіл, які виходять з зимових періодів. З’ясувалося, що рослини і бджоли реагують на потепління з різною швидкістю”зазначив експерт. Він також додав, що поки що з точністю не можна сказати, чи здатні рослини швидко адаптуватися до змін клімату і наскільки швидко адаптуються до потепління бджоли у довгостроковій перспективі.

Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується