Держгеокадастр передав обіцяні 2 млн га землі, але не всі громади її ще оформили — АГРОПОЛІТ

Держгеокадастр передав 2 млн га державної землі у комунальну у розпорядження ОТГ. Про це повідомила прес-служба відомства.

Станом на кінець 2020 року, Держгеокадастр, як і було обіцяно, передав із державної власності у комунальну власність 1 251 територіальної громади понад 2 млн млн га земель сільськогосподарського призначення.

У Держгеокадастрі нагадали, що у чотирьох областях України, які є лідерами із передачі, громади вже отримали у своє користування близько 140 і навіть 170 тисяч гектарів земель:

    • Одеська – 171,29 тис. га;

 

    • Вінницька – 168, 69 тис. га;

 

    • Херсонська – 140,16 тис. га;

 

    • Кіровоградська – 138,5 тис. га.

 

 

Водночас на сьогодні ще не всі територіальні громади отримали від Держгеокадастру землі у комунальну власність, оскільки у частини з них ще не проведено першу сесію з причин перевиборів голів, судових справ тощо. Такі громади отримають ділянки сільськогосподарського призначення у наступному 2021 році, коли зникнуть зазначені перепони», — сказано у повідомленні.

 

Деталі передачі землі з державної у комунальну власність можна переглянути у матеріалові.

Нагадаємо, що передача земель здійснювалася на виконання Указу Президента України від 15 жовтня 2020 р. № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» у межах реалізації земельної реформи Президента України Володимира Зеленського в частині земельної децентралізації.

Крім того, озвучено деталі земельної реформи на 2021 рік та дорожню карта запуску ринку землі.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується