Заступник міністра економіки лобіює розвиток промислового картоплярства в Україні — АГРОПОЛІТ

Для уряду підтримка промислового картоплярства буде завжди пріоритетом аграрної продукції. Про це на сторінці у Facebook повідомив заступник міністра розвитку економіки Тарас Качка.

Він повідомив, що цьогорічний врожай картоплі в Україні становить 21,7 млн т. Тобто імпорт складає 1,2 % відсотки від виробництва, тому вибити цей імпорт і стати експортером картоплі — це мінімальна мета.

На думку Тараса Качки, головна проблема картоплярства в Україні давно відома — слабкий розвиток промислового картоплярства.

«Більшість картоплі в Україні ми з вами вирощуємо на своїх городах і самі з‘їдаємо. Ну і ще докуповуємо на базарях. Така структура виробництва не дуже придатна для оптової торгівлі і торгівлі через мережі супермаркетів, які цілком природньо ставлять вимоги щодо стандартизованості товару, обсягів і стабільності його поставки. А на міжнародному ринку овочів ці вимоги є просто базовими для будь-яких переговорів. Тому таких постачальників легше знайти закордоном», — написав він.

Нагадаємо, замість допомоги фермерам, які зазнали чималих втрат через погодні умови, нардепи лобіюють збільшення держпідтримки виробництва картоплі. 

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується