Не Заходом єдиним: на український ринок виходить китайський виробник комбікормового і елеваторного обладнання

За останні кілька років стереотипи про якість китайського виробництва поступово пішли в нікуди. Сьогодні, Китай не просто виробляє товар з конкурентною ціною – він адаптує продукт під купівельну спроможність економіки тієї чи іншої країни. Але що найважливіше, якість цієї продукції показує, що Піднебесна перетворюється в глобального гравця.

Один з подібних гравців у сільськогосподарській галузі – великий китайський виробник комбікормового і елеваторного обладнання ZHENG CHANG виходить на український ринок. Ексклюзивне право представляти інтереси компанії і право дистрибуції було отримано компанією «АГСОЛКО Україна». Про високотехнологічні рішення які можуть якісно змінити український ринок, в інтерв’ю Agri-gator розповів фахівець «АГСОЛКО Україна» Юрій Навроцький.


AG: Компанія ZHENG CHANG, дистриб’ютором якої «Агсолко Україна» є на українському ринку, має понад три тисячі реалізованих об’єктів під ключ по всьому світу. Це і комплекси різного елеваторного обладнання, і інженерні розробки зернових сховищ, і різноманітні проекти, пов’язані з виробництвом кормів для тварин, сушінням зернових культур і т.д. На даний момент, як Ви вважаєте, просування якого напряму буде особливо перспективним в нашій країні, з урахуванням реалій українського ринку?
Ю.Навроцький:
Я свідомо не виділяю якийсь конкретний напрямок, як основний, але важливий момент, який ви підкреслили – це багатовекторність виробництв нашого постачальника. Економічно доцільно отримувати повний спектр технологічного обладнання від одного постачальника, а не вести переговори з десятком дрібних заводів-виробників, що спеціалізуються на одному конкретному продукті. Наш вибір припав на компанію, яка постійно поліпшує якість власної продукції, завдяки регулярним поставкам обладнання та одночасної реалізації різних за складністю комплексних проектів на внутрішньому ринку.

«Так як розвивається економіка Китаю зараз, не розвивається жодна інша економіка світу. Завод працює як високоточний, складний годинниковий механізм, з конвеєра якого виходить різноманітна продукція високої якості»

AG: Чим сьогодні обумовлена ​​актуальність комбікормового обладнання на українському ринку? Чи доцільно з точки зору прибутковості, аграрію займатися переробкою та реалізацією кормів?

Ю.Навроцький: У нас є два варіанти розвитку: продовжувати експортувати 25-30 млн зерна в рік, і залишатися сировинним придатком, або переробляти зерно на повноцінний комбікорм з подальшою грануляцією (чим досягається логістична привабливість), і продавати вже готову продукцію як на внутрішньому ринку так і експортувати її.

Наведу хороший приклад з масложировою промисловістю. 10 років тому уряд заборонив експорт соняшнику з метою захисту вітчизняного виробника. Соняшник масово вивозився в сусідні країни (в основному Туреччину) протягом 1-2 місяців після збору врожаю, а решта 10 місяців вітчизняні виробництва простоювали. Що ми маємо зараз: виробництво соняшникової олії всередині країни зросло у більше ніж 20 раз, масове будівництво олійноекстракційних заводів (зараз введені в експлуатацію або істотно модернізувалися 15 сучасних МЕЗ), генерується ПДВ, створюються додаткові робочі місця, виробляються супутні продукти: шрот і макуха, які є цінними, незамінними інгредієнтами у виробництві комбікормів. Вітчизняні виробники соняшникової олії домовляються між собою з приводу виведення на зовнішні ринки бренду «соняшникова олія України» – уніфікованого, якісного продукту. Україна утримує звання експортер №1 соняшникової олії в світі за результатами минулих років.

«Саме аграріям і вигідно виробляти комбікорм: вони генерують сировинну базу, у них в наявності тваринницькі ферми – основні споживачі комбікорми, вони як ніхто інший зацікавлений в стабільності грошових надходжень, коли саме виробництво гарантує регулярні грошові потоки протягом всього календарного року, тоді як продаж зернових має явну сезонну активність».

c0b6b474c3769923e20717a567200b75
AG: Говорячи про комплекси для виробництва комбікормів ZHENG CHANG, зокрема грануляторного типу, яка їхня потужність і продуктивність? Чи можлива їх модифікація під потреби замовника?

Ю.Навроцький: Модельний ряд прес-грануляторів ZHENG CHANG налічує 20 моделей з пропускною спроможністю від 0,2 т / год до 30 т / год, а для виробництва паливних гранул з біомаси розроблені ще 10 спеціалізованих моделей. У будь-якого прес-гранулятора є змінний орган: матриця, якою формуються гранули діаметром від 2 (курчата) до 12-14 мм (велика рогата худоба). Зміною матриці досягається та чи інша модифікація, з зовнішньої боку матриці розташовані ножі, які зумовлюють довжину гранул.
10混合3-683x1024AG: Компанія «АГСОЛКО Україна» відома в нашій країні як новатор за частиною пропонованих рішень (зокрема, будучи ексклюзивним дилером ряду провідних китайських компаній). Співпрацюючи з корпорацією ZHENG CHANG, які проекти хотілося б реалізувати в Україні (під великі компанії / середні / під невеликі фермерські господарства? Які рішення будуть фінансово доцільними для малих фермерів?

Ю.Навроцький: Фінансово доцільним для малих фермерів буде придбання власного обладнання: не купувати комбікорми, а виробляти їх, не платити за сушку зерна елеватору або зберігати зерно на чужому елеваторі, а мати власну сушарку і власне зерносховище. Одним словом, необхідно постійно перебувати в стані розвитку. Співпраця з ZHENG CHANG дозволяє гарантовано мати інноваційне технологічне обладнання, багаторазово випробуване на інших ринках.
08清理-粒料筛
Читайте також: Для аграріїв України китайський концерн YTO розробив спецлінійку надійних і доступних тракторів

AG: Купуючи обладнання, чи може замовник розраховувати на подальше технічне обслуговування з боку компанії «АГСОЛКО Україна»?

Ю.Навроцький: Час компаній-одноденок, що пропонують товар без технічної підтримки, на щастя, вже в минулому. Без якісного обслуговування на ринку сучасного технологічного обладнання робити нічого. Більш того, інженер повинен бути різнобічно навченим фахівцем. Сучасна зернова сушарка має механічні, електричні, газові компоненти, оснащена комп’ютером контролю сушки. Інженер повинен бути ще і технологом, так як різні гібриди кукурудзи поводяться в сушарці по-різному, відповідно необхідно вибирати оптимальний режим сушіння.

AG: Які рішення від ZHENG CHANG на Ваш погляд, могли б якісно змінити український ринок? На які з них варто звернути увагу тим, хто вирішив відкрити для себе новий напрямок діяльності в агробізнесі?

Ю.Навроцький: Якісно змінити (поліпшити) український ринок можуть тільки самі українці. Ще недавно рекордним урожаєм вважалися 40-45 млн зернових на рік. Зараз урожаєм 65-70 млн вже нікого не здивувати. Експортний потенціал України на даний момент оцінений в 25-30 млн тон і має свої стримуючі моменти (конкуренція з Росією, географічне розташування, завантаженість портів і т.д.) Для внутрішнього споживання з року в рік досить не більше 15-20 млн тон зернових . Населення України зменшується, не сприяє зростанню населення і нинішня пандемія, вимушена еміграція. У той же час вже через кілька років Україна підійде до виробництва зернових на рівні 80 млн тон. Цьому сприяють іригаційні системи поливу полів, потужна сільськогосподарська техніка, нові гібриди насіння. Для того, щоб не сталося перевиробництво, необхідно нарощувати внутрішню переробку. Це і виробництво кормів для тварин, паливних гранул (пеллет) з біомаси, борошна, спирту питного, крохмалю, біоетанолу, біодизелю. У всіх випадках у Zheng Chang є свої перевірені рішення.
Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується