Аграріям назвали користь від зниження ставки експортного ПДВ до 14% — АГРОПОЛІТ

Законопроект №3656, який прийняти вцілому, містить низку позитивних та прогресивних змін, від яких очікується як економічний ефект, так і підтримка для агровиробників в непростий для них теперішній час. Про це написав у facebook народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.

Він повідомив, що внесено зміни до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції .

Проектом закону №3656, в редакції підготовленій до ІІ читання, пропонується: зменшити ставку ПДВ з 20 до 14% по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України наступної сільськогосподарської продукції:

велика рогата худоба, жива; свині живі; вівці; молоко незбиране; пшениця і сумiш пшеницi та жита; жито; ячмінь; овес; кукурудза; соєві боби;  насіння льону; насiння свирiпи або рiпаку; насіння соняшнику; насіння та плоди інших олійних культур; цукрові буряки.

 

Відразу хочу розвіяти страх про ніби-то недоотримання коштів до бюджету від запропонованих змін в оподаткуванні. Ефект зменшення надходжень буде тимчасовим та короткостроковим. І то лише за рахунок відстрочення надходжень з податку на додану вартість. Натомість, позитивний ефект зміни дадуть, як для сільгоспвиробників, які отримають додаткові оборотні кошти, так і для держави, оскільки скоротиться сума ПДВ, заявлена до відшкодування з бюджету, в тому числі, за рахунок скорочення штучного податкового кредиту з фіктивних операцій з такими товарами», – вважає Чайківський.

 

Крім того, за його словами, йдеться про сільськогосподарську продукцію, яка для агровиробників є базовою продукцією у виробництві, яка формує, серед іншого, і продовольчу безпеку нашої держави.

 

Це один з законопроектів, який враховує та має економічне обґрунтування, як для конкретної галузі, так і для держави вцілому. Дозволю собі нагадати, що агроринок забезпечує валютні надходження для країни , формує значну частину ВВП та здійснює окремі соціальні функції держави на селі. Саме тому підтримка цієї галузі є дуже важливою. Особливо, коли економіка та бюджет держави від цього тільки виграють», – наголосив депутат.

 

Нагадаємо, як проходили агродебати навколо зменшеня ставки ПДВ з 20 до 14%.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується