ГМО-свиней будуть використовувати для лікування людей та виробництва м’яса

Адміністрація США з питань харчових продуктів і медикаментів (FDA – U.S. Food and Drug Administration) схвалила першу в своєму роді умисну ​​геномну зміну свійських свиней. Тварини отримали назву GalSafe. Генномодифікованих свиней можуть використати для продукування м’яса, м’ясопродуктів та медичних препаратів. Свині – перші ГМО-тварини, яких FDA схвалила як для споживання їжі людиною, так і як джерело для потенційного терапевтичного використання.

Наприклад, свині GalSafe потенційно можуть використовуватися як джерело для виробництва медичних препаратів, таких як гепарин, що розріджує кров. Особливість генномодифікованих тварин у тому, що їх тканини, на відміну від звичайних свиней, не містять альфа-гал цукру. Це допоможе уникнути відторгнення тканин та препаратів організмом людини.

Важливо зазначити, що цих свиней не оцінювали для використання як джерела для трансплантації або імплантації окремих частин організму людям. Перед тим, як ці продукти можна використовувати в медицині, розробники будь-яких медичних препаратів для людини повинні спочатку подати заявку та отримати схвалення від FDA.

 

Джерело https://meat-inform.com

Відповісти

Ваш email не публікується