Аграріям розповіли, чи потрібна для вирощування лохини власна пасіка, — досвід

Дискусії на тему, чи потрібно для лохини утримувати власну пасіку, активно тривають. Керівник та співзасновник ФГ «Грасс Авеню», кандидат сільськогосподарських наук Олег Воробйов поділився власним досвідом.

Про це йдеться у матеріалі «Лохина: удобрення, полив, збирання та сортування».

 

«На 50 га треба в середньому 100 вуликів, а для цього потрібен розумний пасічник і помічник йому. Бджоли — справа серйозна і за ними треба відповідний догляд. Раніше ми орендували пасіки і ставили їх на плантаціях, які обгороджені лісом, протягом цілого року. Оскільки пасіка на лохині малопродуктивна, то щоб привабити бджіл, ми біля свого поля сіяли в три терміни дозрівання фацелію. Але вирощування цього медоносу обходилось нам втричі дорожче, ніж якби ми взяли більше як на місяць пасіку на запилення в оренду», — зазначив Олег Воробйов.

 

Керівник господарства зазначив, що джмелі активні за прохолодних погодних умов, коли бджоли мляві, і запилюють більше квіток, ніж медоносні бджоли. Розігріваючи свої м’язи для польоту, джмелі виробляють хвилі ультразвукового діапазону. За рахунок цієї вібрації пилок струшується з квітки і ефективність запилення збільшується.

Лохина цвіте півтора місяця. Оскільки квітка лохини чашоподібної форми, для роботи на цій рослині бджоли повинні мати довгий хоботок, щоб діставати до нектару. Довгий хоботок джмелів сприяє тому, що вони запилюють культури, квіти яких малодоступні для інших комах, зокрема й лохину.

Нагадаємо, що про технологію вирощування лохини SuperAgronom.com розпочав розповідати ще в матеріалі «Технологія вирощування лохини у великому господарстві. Економіка промислового виробництва».

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується