Аграрії вимагають скасувати ліцензії на паливо — АГРОПОЛІТ

Всеукраїнський Конгрес Фермерів вимагає звільнити сільгоспвиробників від необхідності отримання ліцензії на зберігання палива і замінити її на просте декларуванням місць та ємностей зберігання. Також – зменшити штраф за зберігання пального без подання такої декларації. Про це заявив голова ВКФ Іван Слободяник у відеозверененні до Верховної Ради і податкової служби України. Відповідного офіційного листа в державні органи ВКФ вже надіслав, повідомляє прес-служба Всеукраїнського конгресу фермерів.

Повідомляється, що йдеться про наслідки для фермерів ліцензування на зберігання пального. Його запровадили, як елемент боротьби з нелегальними АЗС. Для цього в листопаді 2018 року Рада ухвалила закон, суть якого в тому, що підприємства, які зберігають та закуповують пальне, мають отримати ліцензії на таке зберігання, інакше штраф – 500 тисяч гривень.

Під дію цього закону потрапили і сільгоспвиробники, бо вони зберігають і використовують паливо. Пропри те, що аграрна спільнота тоді розкритикувала положення закону, всіх аграріїв зобов’язали з 1 липня 2019 року отримати спеціальні ліцензії на зберігання пального.

Іван Слободяник наголошує:

 

Аграріям публічно пообіцяли, що проблем ані з видачею ліцензії, ані з подальшими перевірками – не буде. Але півмільйонний штраф залишили. Всі прекрасно тоді розуміли, що ліцензування на зберігання пального, навіть у спрощеному варіанті – це ще один інструмент тиску на фермерів».

 

У ВКФ нагадали, що від жовтня цього року аграріїв Київщини почали перевіряти податківці. Ці перевірки не зупинили карантинні заборони.

Іван Слободяник роз’яснює, що насправді закон дає тільки наступні підстави для перевірок: за результатами перевірки інших платників податків виявлені факти, які свідчать про можливі порушення платником законодавства щодо обігу пального та за наявної інформації від державних органів чи місцевого самоврядування про можливі порушення платником податків.

Саме тому ВКФ закликає аграрний та податкові комітети Парламенту втрутитись і припинити тиск податкової на фермерів.

Нагадаємо, що аграрії можуть втратити 1,6 млрд грн через спецмито на імпортне пальне.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується