В Україні зросли закупівельні ціни на молоко – AgroNews

В Україні середні ціни на молоко трьох ґатунків за останні 2 тижні зросли на 30 коп. до 10,97 грн./кг. Найбільше здорожчав перший ґатунок та скорочує розрив з вищим. Про це повідомляє Аналітичний відділ “Асоціації виробників молока”, пише agronews.ua.

При цьому зростання екстраґатунку склало 27 коп. ― 11,43 грн./кг., вищого ― 29 коп., до 11,02 грн/кг, а першого ― на 34 коп., до 10,46 грн/кг. Ціни на середні та великі партії екстраґатунку по регіонах встановлені в наступних межах: північ ― 11,2-11,6 грн/кг, центр ― 11,2-11,7 грн/кг, південь та схід ― 11,1-11,7, захід ― 11,0-11,6 грн/кг.

Такі ціни на молоко з економічної точки зору вже перебувають на межі фолу для окремих учасників ринку, а в майбутньому, можливо і для всієї галузі, беручи до уваги об’єми імпорту молочної в Україну. Тим не менше, очікується, що висхідний тренд цін на молоко може зберегтися до кінця листопада.

Основним драйвером стрибка цін є дефіцит молока, який особливо загострився в умовах сезонного зниження виробництва. Ситуація досить напружена, адже у протистояннях програють поки що переробники не зважаючи на економіку свого виробництва. З іншого боку, багато виробників також не в кращій економічній ситуації у зв’язку з суттєвим подорожчанням кормового комплексу.

Низькотехнологічні ферми дрейфують в нульовій чи збитковій зоні без особливих надій на покращення у близькому майбутньому. В найвигіднішому становищі ферми з високотехнологічним виробництвом та ефективним менеджментом, які демонструють ефективність бізнесу навіть в складних умовах та визначають тренди трансформації молочної галузі в майбутньому.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується