Агровиробникам вже спрямовано майже 762 млн грн на часткову компенсацію відсотків за кредитами — АГРОПОЛІТ

Сільгоспвиробникам вже спрямовано майже 762 млн грн на часткову компенсацію відсотків за кредитами. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

26 жовтня Мінекономіки затвердило розподіл коштів у розмірі 257,4 млн грн суб’єктам господарювання АПК для часткової компенсації відсотків за користування кредитами. Кошти отримають понад 3,6 тис. позичальників, які подали заявки до уповноважених банків.

Загальна сума виплат на сьогодні складає майже 762 млн гривень.

«Урядова програма здешевлення кредитів працює з 2000 року і за час реалізації зарекомендувала себе як ефективний і дієвий ресурс для залучення фінансів в агропромисловий комплекс. За період січень-вересень поточного року відповідно до плану вже фактично використано 63,4% коштів», –  прокоментував міністр розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Загальний обсяг кредитів, залучений суб’єктами АПК склав 74,0 млрд грн, з них пільгових (підлягають компенсації) – 17,6 млрд грн, у тому числі:

·         за видами кредитів:

    • короткострокових – 8,1 млрд грн (45,8 %);

 

    • середньострокових – 4,3 млрд грн (24,5 %);

 

    • довгострокових – 5,2 млрд грн (29,7 %);

 

·         за видами діяльності позичальників:

    • галузь тваринництва – 3,0 млрд грн (17,1 %);

 

    • іншими галузі – 14,6 млрд грн (82,9 %).

 

Середні процентні ставки банків, під які суб’єкти господарювання АПК залучали кредити склали 14-16 % річних.

Із загальної кількості уповноважених банків, які підписали з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва, беруть участь у наданні компенсації за кредитами 32 банка.

Нагадаємо, що програма 1201150 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» передбачає 4 млрд грн на держпідтримку у 2020 році.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується