В Україні планують розвивати виробництво теруарного меду – AgroNews

Географічне зазначення, або виробництво меду під місцевим брендм, може дозволити українським пасічникам вийти на більш широкі ринки збуту, у тому числі експортні, – вважає фахівець з експорту та співвласник бренду «Медові брати» (Honey Brothers) Дмитро Кушнір. Про це повідомляє agronews.ua.

З кожним роком споживчі вподобання все більше зміщуються в бік локальної, крафтової і місцевої продукції. Українським виробникам меду стає все важливішим розвивати власний бренд, працювати з кінцевим споживачем та шукати власну «фішку», вважає фахівець.

Співвласники бренду «Медові брати», маючи значний досвід роботи у Франції, скористалися елементами їхнього агромаркетингу. Вони взяли мед як продукт місцевості – пасіка «Медових братів» знаходиться в Первомайському районі Миколаївської області в долині річки Південний Буг.

Далі почали залучати до бренду пасіки з інших регіонів. Як зазначає Дмитро Кушнір, таким чином вони хотіли показати різноманіття України і особливості кожного регіону.

«Географічне зазначення — дуже потужний маркетинговий інструмент для малих виробників меду, який дозволить їм вийти на світові ринки”, – вважає Дмитро Кушнір.

Позиціювання меду як продукту місцевості – це теруарний мед.

Поняття походить з галузі французького виноробства і в першу чергу воно стосується продуктів, на якість котрих має великий вплив місцевість їх походження. Маються на увазі такі конкретні умови, як — місцевий мікроклімат та, мінералогічний склад ґрунтів, рослинність тощо.

Теруарні продукти зазвичай коштують дорожче стандартних та займають особливу нішу на ринку.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується