Під час осінніх розкопок на Одещині більшість шкідників виявлено у верхньому шарі ґрунту

Фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області завершили ґрунтові обстеження полів (осінні розкопки) у базових господарствах Одеської області.

Осінні ґрунтові розкопки та обстеження полів, садів, лісосмуг, неорних земель, інших сільськогосподарських угідь на виявлення зараження їх шкідниками та хворобами тривали з 14 вересня по 12 жовтня.

Під час розкопок більшу частину шкідників було виявлено у верхньому шарі ґрунту. Серед видового складу переважали дротяники і несправжні дротяники, личинки хлібного туруна, гусениці озимої совки, личинки хлібних жуків та кокони з гусеницями лучного метелика.

«Ґрунтові розкопки проводяться щорічно з метою визначення видового складу, щільності, вікового стану та інших показників популяцій шкідників, що зимують в ґрунті. Проведення осінніх обстежень дає змогу фахівцям відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Управління фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва спрогнозувати фітосанітарний стан агроценозів наступного року та ефективно спланувати майбутні заходи захисту рослин», — йдеться в повідомленні.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується