Торгівля агропродовольчими товарами між ЄС та Великобританією значно впала через Brexit

Торгівля агропродовольчими товарами з Євросоюзу (ЄС) продовжила рости в перші шість місяців 2020 року. Імпорт склав € 62,7 млрд (зростання на 2,5%), експорт – € 90,2 млрд (на 3%).

Як сказано на сайті Єврокомісії, незважаючи на економічну кризу, викликану COVID-19, і невизначеність, пов’язану з Brexit, протягом першого півріччя ЄС мав позитивне сальдо торгівлі агропродовольчими товарами в розмірі € 27,4 млрд.

Найбільше зростання вартості експорту було зафіксоване по пшениці – на € 1,7 млрд, і свинині – на € 1,59 млрд, а також фуражному зерну – на € 427 млн. Експорт алкогольних напоїв постраждав – знизилася вартість експорту вина – на € 1,08 млрд, інших спиртних напоїв і лікерів – на € 945 млн.

Експорт з ЄС показав високі темпи зростання в Китаї, в країнах Близького Сходу і Північної Африки. Поставки в Китай зросли на € 2,23 млрд. Це відбулося за рахунок продажів свинини, експортна вартість якої збільшилася на € 1,74 млрд, а також пшениці, м’яса субпродуктів і дитячого харчування. В регіоні Близького Сходу і Північної Африки вартість агропродовольчого експорту особливо зросла в Саудівській Аравії (на € 484 млн), Алжирі (€ 385 млн) і Марокко (€ 313 млн). Це було обумовлено високим попитом на ячмінь і пшеницю.

Що стосується торгівлі ЄС-27 з Великобританією, то вартість експорту впала на € 521 млн в першій половині 2020 року.

Значне зниження було зареєстровано в вартості експорту в США. Падіння на € 440 млн сталося за рахунок спиртних напоїв, лікерів, вина і фруктових соків. Зниження також торкнулася поставок в Гонконг (на € 245 млн) і Сінгапур (на € 219 млн).

Brexit надав серйозний вплив на вартість імпорту з Великобританії, який впав на € 863 млн. Найбільше постраждали спиртні напої і лікери, макаронні та кондитерські вироби, шоколад і кондитерка.

Також було зафіксовано зниження на € 304 млн вартості імпорту агропродовольчих товарів з США. Це сталося за рахунок падіння споживання сої в ЄС.

Вартість закупівлі товарів з України знизилася до € 328 млн, а для Індії на € 241 млн.

Позитивна динаміка торгівлі була зафіксована відносно імпорту з Індонезії, Канади та Малайзії. Збільшення вартості закупівель з Індонезії (€ 574 млн) і Малайзії (€ 326 млн) було обумовлено пальмовою олією. У той же час високий імпорт ріпаку та соєвих бобів привів до зростання вартості імпорту з Канади на € 535 млн.

Відбулося збільшення вартості імпорту з Бразилії на € 496 млн за рахунок сої, і Туреччини на € 364 млн цитрусовими, а також фруктами і овочами.

UkraineFood.org

Джерело https://ukrainefood.org

Відповісти

Ваш email не публікується