Стало відомо, хто обробляє 750 тис га державної землі – AgroNews

Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко повідомив, що після виконання Указу Президента України Володимира Зеленського, підписаного в ході форуму «Земля-народу», на балансі держави залишиться близько 750 тис. га державної землі. Ці землі обробляють 1166 державних підприємств та установ по всій державі. Про це повідомляє пресслужба Держгеокадастру, пише agronews.ua.

Нагадаємо, що понад 2 мільйони гектарів сільськогосподарських земель буде передано об’єднаним територіальним громадам після 25 жовтня.

“Згідно з даними Державного земельного кадастру, після передачі понад 2 млн га землі в Україні, безпосередньо в Держгеокадастрі, залишається 750 тис. га землі державної форми власності сільськогосподарського призначення. Ця земля знаходиться на правовому титулі – на акті постійного користування. Йдеться про землю Національної академії наук України, Міністерства оборони, Державної пенітенціарної служби, Міністерства освіти, а також колишніх державних підприємств Міністерства АПК, які сьогодні передані до Фонду держмайна на приватизацію», – повідомив Роман Лещенко.

Ці землі обробляють 1166 державних підприємств та установ по всій державі. Розподіл земель сільськогосподарського призначення між вищезгаданими відомствами виглядає наступним чином:

✅ Національна академія аграрних наук – 354 тис. га;

✅ Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – 178 тис. га;

✅ Міністерство освіти і науки – 77 тис. га;

✅ Міністерство оборони – 42 тис. га;

✅ Державна пенітенціарна служба України (Міністерство юстиції) – 35 тис. га;

✅ Держлісагентство – 21 тис. га;

✅ Фонд державного майна – 14 тис. га;

✅ Держводагентство – 2,5 тис. га.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується