Тваринники озвучили свої вимоги до уряду Зеленського — АГРОПОЛІТ

Представники молочної галузі звернулися до уряду з проханням відреагувати на спад виробництва та зниження поголів’я худоби та здійснити низку заходів для розвитку тваринництва. Про це повідомляє АgroРolit.com.

У звернення ідеться, що на внутрішньому ринку України, через відсутність цілеспрямованої державної політики, в останні роки з’явився «тіньовий» ринок молочних продуктів у вигляді виробництва фальсифікованої продукції, значно посилилася недобросовісна конкуренція, відбуваються різноманітні зловживання при проведенні тендерних закупівель молочних продуктів в бюджетних установах, ЗСУ, пенітенціарній системі.

Все це, за словами тваринників, призвело до глибокої кризи, яка спостерігається в молочному скотарстві та переробній галузі.

 

За роки незалежності темпи скорочення поголів’я корів постійно зростають. Так, в 1990 році в Україні нараховувалося 8,5 млн голів корів, а вже в 2020 році — 1,7 млн голів (падіння у понад 5 разів). Упродовж 2019го року із ринку вийшло понад 96 тис. корів, з них 33 тис. – у професійному секторі. Відповідними державними установами не завершена ідентифікація поголів’я корів, тому ситуація може бути ще більш драматичною. У 2020-му, на фоні нестабільної аграрної політики щодо молочної галузі, із бізнесу продовжують виходити цілі підприємства – щомісяця галузь недораховується 1,5-2 тис. корів», – заявили тваринники.

 

Більше читайте за посиланням.

Нагадаємо, що за останні 30 років кількість молокопереробних підприємств в Україні скоротилася у три рази. Таку інформацію оприлюднив під час проведення «Всеукраїнського молочного форуму-2020» голова спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується