Заповіднику «Асканія-Нова» не хочуть продавати зерно для рідкісних тварин і птахів – Seeds

Здається, врожай зернових зібрали тільки нещодавно, але в аграрній Херсонщині споживачам доволі складно розжитися ним для власних потреб. Зокрема у заповіднику «Асканія-Нова» ще з літа не можуть придбати бодай 70 тонн ячменю, необхідного для виготовлення різних комбікормів, що йдуть на підгодовування взимку рідкісних тварин і птахів.

Директор установи Віктор Гавриленко каже: відкритий тендер через систему ProZorro протягом цього часу оголошували вже тричі. Гроші є, платити за продукцію тут готові, та… кожного разу торги зривалися через відсутність достатньої кількості учасників.

У «Асканії-Нова» припускають, що трейдери або встигли вивезти свої запаси на експорт за рубіж, або ж притримують їх в очікуванні, що закупівельні ціни на українські зернові виростуть ще більше – адже в державі знову розкручується «чортове колесо» інфляції.

Хоча, здавалося б, куди вже більше – з літа вартість ячменю на Херсонщині і так підскочила з 5,5 до 7 тисяч гривень за тонну.

Заповідник планує оголосити новий тендер, виходячи з останньої ціни у згадані 7 тисяч гривень: без комбікорму йому не обійтися. Та хтозна, чи на момент відкриття пропозицій зерно знову не подорожчає так, що стартова ціна знову виявиться не актуальною.

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується