В Україні оновили та розширили напрямки держпідтримки аграріїв – Seeds

Підтримка українських аграріїв не так давно була доповнена новими програмами та розширена оновленими напрямками за вже діючими. Про це йдеться у повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Пропозиції Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щодо державної підтримки аграрної галузі на 2021-2023 рр. було презентовано 17 вересня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

“Стратегія міністерства передбачає доповнення підтримки новими програмами та розширення напрямів за діючими програмами”, — йдеться у повідомленні.

Зокрема, планується 7 основних програм підтримки:

  • фінансова підтримка заходів в АПК (кредити, страхування);
  • підтримка виробництва нішевих культур (продовольча безпека);
  • підтримка фермерства;
  • підтримка садівництва, виноградарства, хмелярства;
  • картоплярство;
  • підтримка тваринництва;
  • часткова компенсація вартості СГ техніки.

“У тісній співпраці з аграрних асоціаціями, бізнесом та громадськістю, а також завдяки системній роботі у галузевих робочих групах ми напрацювали стратегію підтримки АПК на найближчі роки, розширили інструментарій та доповнили тими напрямами, яких аграрії найбільше потребують.

Для нас важливо, щоб усі програми генерували позитивний ефект як в аграрній галузі, так і в економіці країни в цілому”, — прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, державна підтримка доповнюється програмами з розвитку промислового картоплярства, підтримкою виробництва нішевих культур. Також на вимогу сьогодення, за програмою здешевлення кредитів аграріям пропонується нові напрями — страхування агропродукції та компенсація за купівлю земель с/г призначення.

Підтримка фермерів доповнюється напрямом з органічного виробництва, також розширюється підтримка розвитку тваринництва.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується