Головні новини тижня від AGRI-GATOR (14.09 – 18.09)

Ухвалено проект Держбюджету 2021, Україна знову імпортує картоплю, поголів’я ВРХ знижується, найбільшу баржу в Україні спущено на воду, зареєстровано нові географічні зазначення продуктів та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Ухвалено проект Державного бюджету на 2021-й рік.  На позачерговому засіданні Кабмін ухвалив проект закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік. Про це у facebook написав  постійний Представник КМУ у Верховній Раді Василь Мокан.

 

До держбюджету-2021 на підтримку аграріям заклали 4,2 млрд грн. Міністерство фінансів України в проекті державного бюджету України на 2021 р передбачив 4,2 млрд грн на держпідтримку агропромислового комплексу.

 

Нардепи підтримали законопроект про зниження для аграріїв ставки ПДВ з 20% до 14%. Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №3656 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції», яким пропонується знизити ставку ПДВ із 20% до 14% для аграрного сектора. Відповідне рішення підтримали 233 народних обранців.

 

Рада прийняла в першому читанні підвищення штрафів за перевантажені фури. Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект, що посилює відповідальність за порушення правил габаритно-вагового контролю. Відповідні зміни будуть внесені до Кодексу України про адміністративні правопорушення, йдеться в повідомленні парламенту.

 

Мінреінтеграції розробить механізми компенсації власникам землі на Донеччині. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій найближчим часом розробить і запропонує механізми компенсації витрат власникам землі, на чиїх угіддях розташовані військові фортифікаційні споруди, повідомляє прес-служба Мінреінтеграції.

 

Україна обговорила умови доступу м’яса та яєць на ринок ПАР.  Т. в. о. Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко зустрілася з фахівцями компетентних органів Південно-Африканської Республіки (ПАР). Сторони обговорили можливості експорту українського м’яса (м’яса птиці та свинини) до ПАР, а також яєць та яєчної продукції, зокрема умови доступу на ринки.

 

У Мінекономіки планують заборонити імпорт картоплі з РФ. З метою підтримки української переробки картоплі Мінекономіки планує ввести заборону імпорту картоплі з РФ. Про це повідомив заступник міністра економіки Тарас Висоцький за підсумками засідання робочої групи з розвитку картоплярства.

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

З початку року зерно стало найбільшим експортним товаром України.  За підсумками січня-серпня 2020 р. найбільш експортним товаром з України стало зерно –  $5,9 млрд. Про це свідчать дані Державної митної служби.

 

Україна скоротила експорт соняшнику з початку 2020 р. на понад 40%. За 8 місяців 2020 року з України було експортовано 38,95 тис. т насіння соняшнику на суму $16,69 млн, що на 41,6% нижче за показник аналогічного періоду 2019 року (68,13 тис. т на суму $27,8 млн).

 

Україна з початку року скоротила експорт ВРХ майже на третину. Протягом січня-серпня 2020 р. Україна відправила на експорт 13,8 тис. т живої великої рогатої худоби, що на 30,3% менше, ніж за вісім місяців минулого року.

 

На початку нового сезону Україна знов імпортує картоплю. На старті збирання врожаю 2020 року Україна знов імпортує картоплю. Трейдери почали завозити картоплю з Білорусі на початку вересня, хоча сьогодні внутрішні ціни  майже у 1,5 рази нижчі від попереднього року.

 

Україна наростила імпорт шоколаду на 61%.  Україна у січні-серпні 2020 року імпортувала шоколаду у вигляді блоків, плиток чи батончиків без начинки на $11,87 млн, що на 61,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це  повідомляє Держмитслужбі.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Поголів’я ВРХ в агропідприємствах України знизилося на 6%. Станом на 1 вересня 2020 року поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ) в Україні склало 3,41 млн голів, що на 6,4% менше, ніж на ту ж дату 2019 року.

 

На воду спустили найбільшу баржу в Україні. В Ізмаїлі спустили на воду 128-метрову баржу D-6000, яку «ДУНАЙСУДНОСЕРВІС» спільно з «Дунайсудоремонт» побудували для «Світловодського річкового Терміналу», що входить до групи компаній «АгроВіста».

 

Укрзалізниця за підсумками серпня збільшила перевезення зерна майже на 9%. У серпні 2020 г. «Укрзалізниця» перевезла 3,7 млн ​​т зернових вантажів, що на 8,8% більше минулорічного показника за аналогічний період (3,4 млн т).

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Гуцульська коров’яча бринза отримала географічне зазначення.  Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України зареєструвало географічне зазначення «Гуцульська коров’яча бринза» як назву місця походження товару: сир.

 

Мелітопольська черешня отримала статус продукту з геовказівкою. У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства зареєстровано географічне зазначення «Мелітопольська Черешня» згідно з висновком Інституту інтелектуальної власності від 08.09.2020 N587.

 

Власник мережі Novus купує “Білла-Україна”.  Власник ТОВ “Новус Україна” компанія Consul Trade House UAB уклала угоду з Rewe International AGо про придбання 100% частки в статутному капіталі підприємства з іноземними інвестиціями (ПІІ) “Білла-Україна”, що розвиває в Україні мережу супермаркетів Billa.

 

Фермери Великобританії йдуть на світовий рекорд з гарбузом. Фермери з Великобританії, 59-річні брати-близнюки Стюарт і Ян Паттон, змогли виростити найбільший гарбуз у Сполученому Королівстві. В даний час гарбуз окружністю близько 6,04 метра важить 1198 кг і, як очікується, встановить новий світовий рекорд.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується