Посівами цукрових буряків в ЄС поширюється небезпечне захворювання — SuperAgronom.com

У Німеччині тля заразила рослини цукрових буряків вірусною жовтухою. Тепер нове захворювання поширюється через цикадок, проте уже на регіональному рівні.

Про це з посиланням на agrarheute.com пише НАЦУ «Укрцукор».

Зазначається, що на південному заході Німеччини на цукровому буряку виявлено відносно нове захворювання, так званий, «синдром низького цукру» (SBR).

У порівнянні зі здоровими рослинами, у старого листя буряка, інфікованого SBR, жовтий колір, а нове листя вузьке, ланцетне, асиметричне.

У результаті, погіршується фотосинтез, а вміст цукру в коренеплодах зменшується на 20-40%.

 

«SBR вже набув значного поширення у Франції та Швейцарії. У Німеччині поки що постраждав тільки Рейнський грабен з його теплим кліматом. Але в цьому році тростинні цикадки (Pentastiridius leporinus), які розповсюджують SBR, просунулися на 30 км далі на північ», — йдеться в повідомленні.

 

За даними експертів проекту NIKIZ, 43,9 тис. га цукрових буряків на південному заході Німеччини вже заражені вірусами. Експерти підозрюють подвійне зараження бактерією SBR приблизно на 20 тис. га.

М’яка зима 2020 року в Німеччині була особливо сприятливою для попелиці і цикадки, вони змогли добре розвинутися ще до початку посівної і заразили цукровий буряк на великих площах.

Очікується, що майбутня зима буде такою ж м’якою. Таким чином, виробникам буряків слід очікувати подальших проблем.

Тим часом німецькі фермери вже вимагають від уряду політичної підтримки щодо продуктів захисту культури.

Інші європейські країни вже заявили, що будуть допомагати своїм виробникам буряків. У 12 країнах планується екстрене схвалення неонікотиноїдів.

Крім того, французький уряд представив план дій з підтримки вітчизняних виробників буряку. Він передбачає екстрений дозвіл на застосування неонікотиноїдів, компенсаційні виплати фермерам, а також інвестування в дослідження для пошуків альтернативних засобів захисту рослин.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується