На кінець вегетації у стручках сої сформувалась недостатня кількість бобів — НААН

На середньостиглих сортах сої спостерігається втрата 20% бобів у стручках, у пізньостиглих сортів внаслідок спекотної погоди сформовано по 1-2 насінини, а іноді насіння взагалі відсутнє.

Про це свідчать дані аналізу агрометеорологічних умов та стану посівів сільськогосподарських культур, опубліковані на сайті НААН.

Наразі на полях практично завершено збирання врожаю ультраскоростиглих сортів сої. На необмолочених площах вологість насіння становить 10-12%. Середньостиглі сорти сої перебувають у фазі «дозрівання» (спостерігається інтенсивне пожовтіння листків). Кількість бобів на рослині сягає 16-22 шт. із двома, рідше однією, насіниною у кожному. На сортах цієї групи відмічено незначне гілкування рослин. Такі рослини мають до 30-50 бобів, але у 20% із них насіння відсутнє.

У пізньостиглих сортів відмічено початок дозрівання нижніх бобів. У верхній частині стебла проходить налив насіння. На окремих сортах цієї групи відмічено утворення до 60 бобів на рослині, проте, внаслідок жаркої погоди у 50% бобів сформовано по 1-2 насінини, а іноді насіння взагалі відсутнє.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується